środa, 24 marca 2021

Recenzje #192 - "À la recherche de l'ami disparu"

 Recenzje #192 - "À la recherche de l'ami disparu" - okladka książki - Francuski przy kawie


W dzisiejszej recenzji chciałabym Wam pokazać, że naukę języka francuskiego po raz kolejny można połączyć z czymś pożytecznym. Przedstawiam Wam książkę Maureen Simpson pt. À la recherche de l'ami disparu wydanej przez Wydawnictwo ET TOIRecenzje #192 - "À la recherche de l'ami disparu" - ćwiczenia przed rozpoczęciem czytania książki - Francuski przy kawie

Zanim rozpoczniemy czytanie książki autorka zapoznaje nas, w postaci obrazka, z głównymi bohaterami oraz ma dla nas parę zadań wprowadzających nas w historię.


Recenzje #192 - "À la recherche de l'ami disparu" - przykładowe strony rozdziału - Francuski przy kawieJeśli chodzi o układ poszczególnych rozdziałów to jest on bardzo przejrzysty. Na dole każdej ze stron znajdziemy tłumaczenie poszczególnych słówek, ale jest to objaśnienie tylko w języku francuskim. Myślę, że jest to dobry sposób na naukę dodatkowych wyrazów. Ponadto, średnio co dwie strony pojawiają się ćwiczenia, dzięki którym czytelnik wchodzi w interakcję z bohaterami. Dodatkowo, każdy rozdział książki został nagrany w formie audio i możemy je pobrać ze strony internetowej bądź za pomocą aplikacji. 


Recenzje #192 - "À la recherche de l'ami disparu" - ćwiczenia przed i po przeczytaniu danego rozdziału - Francuski przy kawie


Każdy rozdział zawiera ćwiczenia zarówno przed jak i po jego przeczytaniu. Autorka skonstruowała zadania z takich kategorii jak:
  • Gramatyka,
  • Słownictwo,
  • Tworzenie tekstu mówionego,
  • Rozumienie tekstu pisanego.

Jeśli chodzi o typ zadań, to są one różnorodne m.in.:
  • uzupełnianie tekstu podanymi wyrazami,
  • zadania typu prawda czy fałsz?,
  • wybieranie odpowiedzi.

Kolejną zaletą tej pozycji jest to, że autorzy pomyśleli o odpowiedziach do wszystkich ćwiczeń zawartych w książce, dzięki czemu możemy z tą pozycją sami pracować. Odpowiedzi można znaleźć na stronie wydawnictwa ET TOI z zakładce DO POBRANIA. 


Recenzje #192 - "À la recherche de l'ami disparu" - powtórka z całej treści książki - Francuski przy kawie


Po zamieszczonym tekście książki znajdziemy trzy dodatki. Pierwszym z nich są informacje o słynnych francuskich odkrywcach i ich wynalazkach. Drugim dodatkiem są zadania powtórkowe dotyczące całej treści książki. Natomiast trzeci z nich jest spis zagadnień zarówno gramatycznych jak i leksykalnych. Poniżej zamieszczę wam przykładowe tematy, które są objęte ćwiczeniami w książce:


Słownictwo:

Gramatyka:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz