O mnie
Drodzy Czytelnicy! :)

Nadszedł najwyższy czas, aby po dwóch latach prowadzenia bloga opowiedzieć co nieco o sobie. Razem z Francuskim Notecikiem postanowiłyśmy przeprowadzić ze sobą wywiady, abyście lepiej poznały Wasze ulubione blogerki - a więc zaczynamy.


1. Dlaczego zafascynowałaś się językiem francuskim oraz Francją? 

Do zainteresowania się językiem francuskim doszło w wieku 12 lat, kiedy to w telewizji oglądałam film pt. Ratatouille. Pod koniec filmu usłyszałam piosenkę, która oczarowała mnie bez reszty i tak oto zaczęłam swoją przygodę z językiem francuskim i tym samym z Francją.

2. Z czym kojarzy Ci się Francja? 

Przede wszystkim Francja kojarzy mi się z kuchnią francuską: śniadania bez croissanta lub bagietki nie uznaję za francuskie. Francja to wszechobecna uprzejmość na ulicy, co prawda można ją spotkać w małych miasteczkach, ale od razu przyjemniej się robi, kiedy każdy do każdego mówi zwykłe dzień dobry. Nie można także zapominać o francuskiej muzyce, która towarzyszy mi od ładnych paru lat w moim życiu.


3. Jakie są Twoje ulubione: 
- słowo francuskie, 

Camaïeu, z racji tego, że już słyszałam tyle wersji wymowy tego popularnego sklepu w Polsce. Swego czasu takim wyrazem był Leroy Merlin. Poniżej w filmiku znajdziecie poprawną wymowę mojego ulubionego francuskiego słowa.

- idiom francuski, 
Être sur la même longueur d'onde, bo bez tego nigdy nie zrozumiałabym się z innymi osobami, które też tak jak ja interesują się językiem francuskim oraz Francją.


- film francuski, 

Zdecydowanie jest nim film pt. Niewinne kłamstewka, ponieważ przyjaźń całej paczki przetrwała musi każdy z nich po kolei powiedzieć o swoich dawno skrywanych tajemnicach. Pokazuje to nam, że w prawdziwej przyjaźni nie warto kłamać, bo nawet najdrobniejsze kłamstwo może zniszczyć tak piękną znajomość.

- piosenka francuska, 

Naprawdę ciężko jest wybrać jedną ulubioną francuską piosenkę. Dlatego poniżej umieszczę Wam moją playlistę francuskich piosenek, których słucham za każdym razem, kiedy tworzę dla Was nowe wpisy.

- książka francuska, 

Jest to książka autorstwa Anny Gavaldy pt. Kochałem ją. Ukazuje ona, że nie warto prowadzić podwójnego życia, bo prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw, a wtedy to już nie ma odwrotu.
- potrawa francuska,

Quiche Lorraine zrobiona przez moją ciocię jest po prostu najlepsza


- miasto we Francji? 

Nie byłam w zbyt wielu miastach we Francji, ale jeśli miałabym wybierać z tych, w których byłam to postawiłabym na Paryż. Nie dlatego, że jest tam Wieża Eiffla, ale to miasto nauczyło mnie samodzielności w podróży oraz tego, że musiałam liczyć tylko na siebie oraz na swój język francuski.


4. Co Cię zainspirowało, aby założyć bloga? 

Pytanie trochę zmodyfikuję, bo nie rzecz a osoba zainspirowała mnie do założenia bloga. Jest nią Karolina - autorka bloga francuski w sieci, która namówiła mnie po wspólnych lekcjach do założenia bloga, bo posiadałam materiały z internetu, z których mogą korzystać wszyscy. I taki jest też cel tego bloga: gromadzenie materiałów ogólnie dostępnych w internecie oraz na innych blogach, aby osoby uczące się języka francuskiego miały wszystko w jednym miejscu.


5. Jak długo prowadzisz bloga? Jaka jest data pierwszego wpisu? 

Bloga prowadzę od ponad dwóch lat. Data pierwszego wpisu to 7 sierpnia 2015 roku.


6. Co najbardziej uwielbiasz w prowadzeniu bloga? 

W prowadzeniu bloga najbardziej lubię kontakt z moimi czytelnikami, którzy są niezwykłymi ludźmi. Dzięki komentarzom czy wiadomościom mogę ich bliżej poznać, a niekiedy nawet ich dokonania w postaci blogów.


7. Skąd narodził się pomysł na nazwę bloga? 

Nad nazwą bloga siedziałam trzy dni i główkowałam. Chciałam, żeby nazwa bloga kojarzyła się z czymś przyjemnym oraz kojarzona była z lekką nauką języka francuskiego, którą możemy zrobić przy porannej kawie.


8. Jaki jest twój największy blogowy sukces? 

Moim największym sukcesem jest nawiązanie współprac z wydawnictwami. Więcej na ten temat znajdziecie w zakładce współpraca.


9. Czym dla Ciebie jest blogowanie? 

Blogowanie to styl życia, ponieważ codziennie rano wstaję i pracuję nad blogiem jeszcze przed wyjściem z domu. Może każdego dnia nie udaje mi się umieszczać wpisów na blogu, ale uwierzcie mi, że pracuje nad nim non stop. Tradycyjne wpisy to nie wszystko, dochodzą do tego recenzje itp.


10. Czy Twój blog jest taki, jak go sobie zaplanowałaś na samym początku? 

Absolutnie nie, ponieważ rozwinęłam blog w wielu dziedzinach jak: współprace z wydawnictwami, filmiki na YouTube, fanpage na Facebooku, na którym dodaję niepublikowane materiały na blogu oraz Snapchat do informowania czytelników o nowych wpisach i nie tylko.


11. W jakim kierunku chcesz rozwijać bloga? Planujesz wprowadzić jakieś zmiany bądź nowości na blogu? 

Bloga chcę rozwijać w kierunku współprac nie tylko z wydawnictwami, ale również z innymi blogerami. Co do zmian czy nowości w przyszłości chciałabym wprowadzić newsletter,w którym zamieszczałabym dodatkowe informacje oraz materiały.

12. Jak opisałabyś siebie, jako blogerkę? 

Opis siebie jako blogerki zostanie przedstawiony w postaci ilustracji, za którą dziękuję Francuskiemu Notecikowi.
13. Czy poza językiem francuskim i blogowaniem masz inne pasje? 

Moje inne pasje to: wykonywanie własnoręcznych prezentów, o czym możecie się przekonać w wymiankach, rysowanie, czytanie książek (dla tego tak chętnie przyjmuję książki do recenzji) oraz nauka języków obcych: niemieckiego oraz rosyjskiego.


14. Dlaczego wybrałaś Francuski Notesik do przeprowadzenia tego wywiadu?

Wybrałam Francuski Notesik do przeprowadzenia wywiadu ze mną, ponieważ zainteresował mnie swoimi ilustracjami, z których można łatwo przyswoić wiedzę. Do tego wszystkiego jestem wzrokowcem, przez co obrazki pomagają mi w nauce języka francuskiego. Po drugie na blogu możemy znaleźć nagrania mp3 do pobrania w celu ćwiczenia wymowy francuskiej.

3 komentarze:

 1. Pięknie dziękuję za recenzję książki, załączona piosenka mnie wzruszyła – Wojciech Stankowski

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam twój blog, bardzo jest przydatny w mojej nauce francuskiego, nie ma dnia, żebym tu nie zaglądała, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa i w razie jakichkolwiek problemów z francuskim proszę śmiało pisać - pozdrawiam

   Usuń