środa, 17 marca 2021

Recenzje #190 - "Tip top ! 1"

Recenzje #190 - "Tip top ! 1" - okładki podręcznika i zeszytu ćwiczeń - Francuski przy kawieDzisiaj chciałabym Wam zaprezentować kolejny podręcznik do nauki języka francuskiego Tip Top !  autorstwa Catherine Adam, którego dystrybutorem w Polsce jest Wydawnictwo Nowela.


Tip Top ! przeznaczony jest do nauki języka francuskiego dzieci w wieku od 9 do 11 lat. Podręcznik składa się z sześciu rozdziałów, a każdy z nich ma następujące części:
  • dialogi, dzięki którym dzieci poznają słownictwo z życia codziennego;
  • piosenki - jest to kolejna forma nauki słownictwa (m.in.: kolorów, liczebników, dni tygodnia). Nagrania są dostępne na płycie CD;

Recenzje #190 - "Tip top ! 1" - strony z dialogiem oraz piosenką - Francuski przy kawie

  • boîte à outils - jest to ramka zawierająca najważniejsze informacje z gramatyki oraz słownictwo;
  • gra planszowa - dobrze wiemy, że przez zabawę nauka jest najlepsza, dlatego w podręczniku nie mogło zabraknąć gier i zabaw,
  • strona z zadaniami do wykonania - najczęściej są to przedmioty do samodzielnego zrobienia, ale zdarza się też przepis kulinarny, dzięki któremu dzieci poznają bliżej słownictwo związane z przyborami kuchennymi.

Recenzje #190 - "Tip top ! 1" - strona z zadaniami do wykonania - Francuski przy kawie


Zagadnienia gramatyczne, które zostały zawarte w tym podręczniku to m.in.:

Jeśli chodzi o słownictwo, to mamy tutaj słówka oraz zwroty z tematów:
Pod koniec podręcznika znajdziemy stronę z transkrypcją nagrań oraz tabelki, które ułatwiają utrwalenie zdobytych wiadomości z gramatyki.

Mam również dobrą wiadomość dla nauczycieli, którzy korzystają z tablic interaktywnych podczas swoich zajęć. Wydawnictwo Didier postarało się o to, by wersja elektroniczna podręcznika, która tworzy dopełnienie materiałów dydaktycznych, mogła być używana razem z tablicą interaktywną. Sama, jako uczennica, uwielbiałam zajęcia w takiej formie, bo nie były one nudne, a bardziej interesujące.


Recenzje #190 - "Tip top ! 1" - przykładowe strony z zeszytu ćwiczeń - Francuski przy kawie


Jeśli chodzi o zeszyt ćwiczeń, to zawiera on również sześć rozdziałów. W każdym z nich mamy powtórkę zdobytych wiadomości (są tam również ćwiczenia przygotowujące do egzaminu DELF PRIM), portfolio, gdzie uczeń dokonuje samooceny oraz materiały dodatkowe do zrobienia własnoręcznych przedmiotów - instrukcje do nich znajdziemy w podręczniku. Pokazuje to, że zeszyt ćwiczeń jest integralną częścią podręcznika. 

Rodzaje zadań, jakie znajdziemy w zeszycie ćwiczeń to m.in.:
  • kolorowanka,
  • krzyżówka,
  • rozsypanka wyrazowa,
  • materiały do wycinania, znajdujące się na końcu tej pozycji.


Recenzje #190 - "Tip top ! 1" - strony z powtórką i portfolio z zeszytu ćwiczeń - Francuski przy kawiePrzed materiałami do wycinania, uczeń ma do dyspozycji kilka stron do samodzielnego uzupełnienia. Jest to słowniczek i uczeń sam decyduje, jakie słowo lub zwrot narysuje i zapisze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz