niedziela, 28 marca 2021

Recenzje #193 - "Na arenach Lyonu"

Recenzje #193 - "Na arenach Lyonu" - okładka książki - Francuski przy kawieCzy chcielibyście się przenieść w czasie do Lugdunumu, czyli starożytnego Lyonu w 177 roku za panowania Imperium Rzymskiego? Jeśli tak, to mam dla Was książkę autorstwa Cyrila Lepeigneuxa z serii Klub Fanów Przygody pt. Na arenach Lyonu wydanej przez Wydawnictwo Jedność

Książka przeznaczona jest dla młodszych czytelników. Głównymi bohaterami są Jeanne, François, Louis oraz ich pies Płomień. Dzieci przenoszą się w czasie, gdzie stykają z prześladowaniem chrześcijan. 

W związku z tym jedno z dzieci będzie miało okazję spotkać Świętą Blandynę, która pomagała chrześcijanom, kiedy nie wykonywała niewolniczej pracy. Ciekawostką jest to, że Święta Blandyna jest patronką Lyonu, o czym nie miałam pojęcia. 

Jeśli chodzi o czcionkę, jaką napisana jest historia, to świetnie nadaje się do samodzielnego czytania przez dzieci, chodzące do szkoły podstawowej. Dodatkowo, co jakiś czas pojawiają się ilustracje, działające na wyobraźnię dziecka. Żałuję, że nie są one kolorowe, tylko czarno-białe.

Na arenach Lyonu jest to jedna z części serii pt. Klub Fanów Przygody, dlatego oczekujcie niebawem kolejnych recenzji pozostałych części. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz