czwartek, 4 marca 2021

Recenzje #185 - "7 uczuć małej Zosi"

Recenzje #185 - "7 uczuć małej Zosi" - okładka książki - Francuski przy kawie


Dzisiejszą pozycję dedykuję przede wszystkim rodzicom, którzy chcą, aby ich dzieci poznały różne emocje. Książka nosi tytuł 7 uczuć małej Zosi. Została ona napisana przez Stéphanie Couturier, a wydana przez Wydawnictwo Jedność.


Książka opowiada o tygodniu z życia tytułowej małej Zosi. Tekst bajki został napisany dużą czcionką, dzięki czemu starsze dzieci mogą same ją przeczytać. Do zajrzenia w głąb tej pozycji zachęca jej interaktywność poprzez odchylanie dodatkowych stron na głównych kartkach bajki. 


Recenzje #185 - "7 uczuć małej Zosi" - przykładowa strona - Francuski przy kawie


Jak sam tytuł wskazuje mamy do czynienia z siedmioma emocjami:

  1. Złość,
  2. Strach,
  3. Duma,
  4. Nieśmiałość,
  5. Zazdrość,
  6. Smutek,
  7. Radość.

Do każdej z nich przypisane jest ćwiczenie, dzięki czemu dziecko może rozwijać się równocześnie na różnych płaszczyznach. Ponadto, dziecko uczy się już od najmłodszych lat, jak poradzić sobie z negatywnymi uczuciami.


Recenzje #185 - "7 uczuć małej Zosi" - przykładowa strona z okienkiem interaktywnym - Francuski przy kawie


Chciałabym pogratulować ilustratorce za przepiękną szatę graficzną. Dopełnia ona całą treść bajki. Na ilustracjach przedstawione są poszczególne emocje. Możemy dać za zadanie dziecku, aby odszukało wszystkie potworki-emocje. 

Dodatkowo książka jest w twardej oprawie oraz została zszyta, a nie klejona, jak większość dzisiejszych pozycji. Dzięki tym dwóm zabiegom książka może przetrwać lata. Polecam ją nie tylko rodzicom, ale i nauczycielom przedszkoli, którzy chcą urozmaicić swoje zajęcia o emocjach. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz