niedziela, 14 marca 2021

Recenzje #188 - Vive les vacances !"

Recenzje #188 - Vive les vacances !" - okładka książki - Francuski przy kawie


Co prawda do wakacji mamy jeszcze cztery miesiące, ale już teraz warto nastawiać się pozytywnie i myśleć, że będziemy mogli, chociaż w jakimś stopniu, podróżować. W związku z tym tematem mam dla Was książkę Dominique Guillemant pt. Vive les vacances ! wydanej przez Wydawnictwo ET TOIPozycja ta przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z językiem francuskim. Oznaczono ją poziomem A0, co oznacza, że historia zawiera około 100 słów. 

Już na samym początku, kiedy otworzymy książkę, z tyłu na okładce zawarte jest obrazkowe słownictwo, które pomaga zapamiętać najważniejsze słowa z bajki, związane z wakacjami oraz zakładka do książki, którą można wyciąć.

W trakcie czytania bajki dzieci mogą poznać słownictwo związane z plażą oraz kolory. Na każdych dwóch stronach znajdziemy krótki tekst do przeczytania oraz ćwiczenie, nawiązujące do bajki. 


Recenzje #188 - Vive les vacances !" - przykładowe strony bajki z ćwiczeniami - Francuski przy kawie


Dodatkowe ćwiczenia znajdziemy na końcu książki od krzyżówki po kolorowankę. Ostatnia strona tej pozycji to propozycja zrobienia czegoś samemu, czyli DIY. To zadanie sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu dzieci z rodzicami.


Recenzje #188 - Vive les vacances !" - przykładowe strony z dodatkowymi ćwiczeniami- Francuski przy kawie


Kolejną zaletą tej pozycji jest to, że autorzy pomyśleli o odpowiedziach do wszystkich ćwiczeń zawartych w książce, dzięki czemu możemy z tą pozycją sami pracować. Odpowiedzi można znaleźć na stronie wydawnictwa ET TOI z zakładce DO POBRANIA. 


Recenzje #188 - Vive les vacances !" - strona z DIY - Francuski przy kawie


Zagadnieniami gramatycznymi, z którymi dzieci mogą się zaznajomić w tej pozycji to:

Dodatkowe materiały, czyli pliki audio (w nich piosenka oraz wersja karaoke) oraz kolejne ćwiczenie do wydrukowania znajdziecie na stronie www.eligradedreaders.com

Aby zachęcić Was do kupienia tej książki poniżej zamieszczam filmik, w którym zobaczycie całą historię. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz