piątek, 19 marca 2021

Recenzje #191 - "Szwajcaria podróż przez raj wymyślony"

Recenzje #191 - "Szwajcaria podróż przez raj wymyślony" - okładka książki - Francuski przy kawie


Z racji tego, że Szwajcaria jest krajem francuskojęzycznym, to chciałabym Wam polecić pewną książkę o tym kraju. Nosi ona tytuł Szwajcaria podróż przez raj wymyślony, która została napisana przez Agnieszkę Kamińską, a wydana przez Wydawnictwo Poznańskie.


Książkę czytało mi się lekko i przyjemnie. Uważam, że było to spowodowane różnorodną tematyką tekstów. Autorka w swojej książce opowiada m.in.: o kulturze, językach, historii Szwajcarii czy tradycjach Szwajcarów. 

Biorąc do ręki książki o danym kraju, zawsze mam obawę przed tym, że autorzy będą aż nadto koloryzowali kraj i jego mieszkańców. U Agnieszki Kamińskiej tego nie ma. Jeśli chcecie zobaczyć dwie strony medalu Szwajcarii oraz Szwajcarów to zachęcam z całego serca do przeczytania tej lektury. 

Kolejnym plusem tej pozycji jest zawarcie opinii różnych osób na dany temat, przez co książka staje się obiektywna. Nie mamy tutaj tylko zdania samej autorki, ale również bliskich jej osób.

Z racji tego, że jestem wzrokowcem, to uwielbiam, jak w książkach podróżniczych zawarte są fotografie. Tutaj tekst przeplata się z obrazem, co daje nam większe wyobrażenie o Szwajcarii. 

Na końcu książki znajduje się spis książek o Szwajcarii, które zostały wydane po polsku. Z chęcią sięgnę po polecane przez autorkę pozycje, ponieważ po przeczytaniu jej książki chciałabym wiedzieć jeszcze więcej o Szwajcarii. 

Uważam, że jest to świetna pozycja dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Szwajcarii lub niebawem, o ile to będzie możliwe, wybiorą się do Szwajcarii jako turyści bądź na stale. Po przeczytaniu książki nie będą nas dziwiły niektóre tradycje Szwajcarów, bo w jednej pozycji nie da się opowiedzieć o jakimkolwiek kraju. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz