środa, 3 marca 2021

Recenzje #184 - "Mamie Pétronille et le pirate"

 Recenzje #184 - "Mamie Pétronille et le pirate" - okładka książki - Francuski przy kawie


W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam pokazać, że naukę języka francuskiego po raz kolejny można połączyć z czymś pożytecznym. Przedstawiam Wam książkę Jane Cadwallader pt. Mamie Pétronille et le pirate wydanej przez Wydawnictwo ET TOI


Pozycja ta przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z językiem francuskim. Oznaczono ją poziomem A0, co oznacza, że historia zawiera około 100 słów. 

Już na samym początku, kiedy otworzymy książkę, z tyłu na okładce zawarte jest obrazkowe słownictwo, które pomaga zapamiętać najważniejsze słowa z bajki oraz zakładka do książki, którą można wyciąć.

W trakcie czytania bajki dzieci mogą poznać nazwy mebli oraz kolory, dzięki piosence, które pojawia się aż trzy razy. 


Recenzje #184 - "Mamie Pétronille et le pirate" - przykładowe strony bajki - Francuski przy kawie


Na końcu książki znajdziemy siedem różnorodnych ćwiczeń od rozsypanki literowej, rysowanie mebli czy rozwiązanie zaszyfrowanej wiadomości. 

Kolejną zaletą tej pozycji jest to, że autorzy pomyśleli o odpowiedziach do wszystkich ćwiczeń zawartych w książce, dzięki czemu możemy z tą pozycją sami pracować. Odpowiedzi można znaleźć na stronie wydawnictwa ET TOI z zakładce DO POBRANIA. 


Recenzje #184 - "Mamie Pétronille et le pirate" - przykładowe ćwiczenia - Francuski przy kawie


Zagadnieniami gramatycznymi, z którymi dzieci mogą się zaznajomić w tej pozycji to:

Dodatkowe materiały, czyli pliki audio (w nich piosenka oraz wersja karaoke) oraz kolejne ćwiczenie do wydrukowania znajdziecie na stronie www.eligradedreaders.com

Aby zachęcić Was do kupienia tej książki poniżej zamieszczam filmik, w którym zobaczycie całą historię. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz