czwartek, 29 października 2020

"Français Présent 2 Dla początkujących"

 "Français Présent 2 Dla początkujących" - okładka wydania specjalnego - Francuski przy kawie


Dzisiaj chciałabym Wam polecić drugie już wydanie specjalne Français Présent dla osób początkujących, które będą mogły opanować podstawy języka francuskiego. Gazeta została opracowana przez Colorful MediaJuż od samego początku, czyli od okładki, wydanie zachwyca swoją szafą graficzną. Mnóstwo ilustracji, które współgrają z tematami artykułów. Ważniejsze informacje są wyszczególnione poprzez różnorodne kolory czcionki czy kolorowe ramki. Od kilku ostatnich wydań Français Présent pojawiają się ilustrowane fiszki i ich nie mogło zabraknąć w wydaniu specjalnym. Znajdziemy fiszki związane z takimi zagadnieniami jak:

Numer specjalny rozpoczyna się od artykułu dotyczącego trzech, mniej popularnych świąt obchodzonych we Francji, a są to: Karnawał w Nicei, Święto Cytryny czy Święto Światła

Najciekawszymi zagadnieniami ze słownictwa w tym numerze są:


"Français Présent 2 Dla początkujących" - kolory - obrazkowe fiszki - Francuski przy kawieJeśli chodzi o gramatykę, to autorka jednego z tekstów skupiła swoją uwagę na rzeczowniku. Porusza tam takie zagadnienia jak:
Drugim ważnym tematem w gramatyce francuskiej jest odmiana czasowników w czasie teraźniejszym. Z tekstu dowiemy się informacji o:
Przymiotnik jest trzecią częścią mowy, o której możemy poczytać w tym wydaniu specjalnym. Z artykułu uzyskamy wiadomości o tworzeniu:

Oprócz słownictwa oraz gramatyki, warto, od początku swojej przygody z danym językiem obcym, poznawać  kulturę kraju, w którym jest on językiem ojczystym. Autorzy gazety proponują nam informacje na temat najważniejszych symboli Francji. Ponadto, możemy bliżej poznać osoby, które są związane z kulturą francuską i nie tylko. 


"Français Présent 2 Dla początkujących" - części ciała - Francuski przy kawie


Czy są, wśród moich czytelników, osoby kochające psy? Jeśli tak, to mam dla Was idealny tekst o francuskich rasach psów. Przecież można połączyć swoje zainteresowania z nauką francuskiego, czyli przyjemne z pożytecznym.

Na blogu w rubryce Podróże staram się Wam przybliżyć Paryż i inne miasta we Francji i na świecie oraz francuskie regiony. Ostatni artykuł, który będzie gratką dla osób kochających podróże, mówi o 15 mniej znanych zabytkach we Francji. 

Do niektórych tekstów dołączono nagrania mp3, dzięki czemu możemy posłuchać artykułów i nauczyć się wymowy słówek, które nas zaciekawiły. Dodatkowo, dołączone są ćwiczenia, aby utrwalić poznany w artykule temat. 

Jeśli macie niedosyt w rozwiązywaniu zadań do mamy dla Was dodatkową kartkę pracy oraz alfabetyczną listę słówek, pojawiających się w tym wydaniu.

Jedyny błąd jaki wychwyciłam w tym wydaniu to niekonsekwencja w robieniu stacji po znakach zapytaniach czy wykrzyknikach. Niekiedy są, a niekiedy ich nie ma, co może wprowadzać osoby początkujące w błąd. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz