środa, 21 października 2020

"Français Présent 54/2020"

 Français Présent 54/2020 - okładka czasopisma - Francuski przy kawie

Francuzi są narodem, który stara się, prawie w każdym momencie, wspierać swoją ojczystą gospodarkę. Najczęściej kupują produkty francuskich marek niż pochodzące z innych krajów. Chcecie się dowiedzieć między innymi jakie marki są stuprocentowo francuskie? To zajrzyjcie wraz ze mną do najnowszego numeru Français Présent.


Czy wiedzieliście, że na szczycie Wieży Eiffla znajduje się, owiany tajemnicą, apartament? Z otwierającego ten numer artykułu dowiemy się o nim więcej informacji między innymi to, co się w nim znajduje. 


Français Présent 54/2020 - artykuł o apartamencie na szczycie Wieży Eiffla - Francuski przy kawie

Kontynuując podróżniczy wątek, zabieram Was w podróż do Rustel we Francji, gdzie możemy podziwiać park z czerwonymi skałami podobny do tego w Kolorado.

W poprzednim numerze mówiliśmy o woskowijkach, które są bardziej przyjazne dla środowiska od plastikowych woreczków foliowych. W tym numerze przyjrzymy się jakie mamy alternatywy dla materiału, jakim jest skóra.

Głównym tematem w tym wydaniu są francuskie marki. Artykuł mówi nam więcej o markach z dziedziny mody, jedzenia czy mebli. Poznamy dzięki niemu dwanaście francuskich firm między innymi: Duralex czy Tolix.

Blog Francuski przy kawie zajmuje się przede wszystkim tematami związanymi z językiem francuskim (i nie tylko). Skupiając się na nauce tego języka, chciałabym Wam polecić tekst o nauce języka francuskiego z użyciem metody Montessori. W artykule znajdziemy wskazówki praktycznego zastosowania wyżej wymienionej metody. 

Dwa kolejne artykuły również związane są z językiem francuskim. Pierwszy z nich ukazuje nam potoczne wyrażenia związane z częściami ciała. Natomiast drugi poświęcony jest jednemu ze znaków interpunkcyjnych jakim jest przecinek. Jest to artykuł specjalnie na życzenie Czytelników Français Présent. Osobiście uważam, że interpunkcja jest często omijana w nauce języków obcych, a najczęściej jest ona kluczowa w poprawnym pisaniu w danym języku.  

Jeśli chodzi o rozszerzenie swoich umiejętności komunikacyjnych w języku francuskim to w aktualnym numerze znajdziemy dialogi dotyczące informatyki. Na końcu artykułu, jako dopełnienie tekstów, pojawiają się obrazkowe fiszki dotyczące tego samego tematu.


Français Présent 54/2020 - obrazkowe fiszki - Francuski przy kawie


Na sam koniec nie zapominajcie o teście ze znajomości danego numeru, arkuszu ćwiczeń, oraz alfabetycznej liście słówek, które zostały przetłumaczone w czasopiśmie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz