sobota, 12 września 2020

Recenzje #161 - "Pratique grammaire" + KOD RABATOWY

Recenzje #161 - "Pratique grammaire" + KOD RABATOWY - okładka książki - Francuski przy kawie


Recenzja będzie kontynuacją serii w praktyce. Ostatnio przedstawiłam Wam pozycję pt. Pratique vocabulaire, a dzisiaj pokażę książkę, która pomoże Wam opanować zagadnienia gramatyczne w praktyczny sposób. Jest to pozycja pt. Pratique grammaire autorstwa Évelyne Siréjols oraz Giovanny Tempesty. Dystrybutorem pozycji w Polsce jest Wydawnictwo Nowela


Pratique grammaire  jest adresowana dla osób, które chcą zapoznać się z tematami z poziomu od A1 do A2, są to m.in.:

Książka zawiera szesnaście rozdziałów. Każdy z nich podzielony jest na kilka podrozdziałów, co daje nam możliwość nauki bardziej dokładnej poprzez mniejszą ilość materiału do opanowania. Zanim rozpoczniemy rozwiązywanie zadań autorki przygotowały dla nas niezbędne informacje z danego zagadnienia gramatycznego zawarte w kolorowych ramkach. 


Recenzje #161 - "Pratique grammaire" + KOD RABATOWY - przykładowe strony - Francuski przy kawie


Po zakończeniu każdego rozdziału czeka na nas powtórka zdobytych informacji, która umieszczona jest w niebieskiej ramce. Składa się ona od jednego do czterech ćwiczeń. Mamy tam takie typy zadań jak:

  • uzupełnianie zdań,
  • wybieranie poprawnej odpowiedzi,
  • przekształcanie tekstu,
  • tworzenie pytań.

Uważam, że książkę można używać na lekcjach jako powtórki na przykład dla maturzystów, którzy będą zdawać maturę na poziomie podstawowym, jak i samodzielnie, ponieważ autorki zadbały o to, aby klucz odpowiedzi był dostępny w osobnej broszurze dołączonej do książki. 

Jeśli chcielibyście zobaczyć przykładowe strony tej pozycji, to mamy taką możliwość dzięki Wydawnictwu CLE INTERNATIONAL

Na sam koniec przygotowałam dla Was, razem z Wydawnictwem Nowela niespodziankę. Dla wszystkich czytelników bloga Francuski przy kawie mamy kod rabatowy - 20% ważny do końca września. Wystarczy przy zamówieniu wpisać kod: Ohlala!  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz