poniedziałek, 14 września 2020

Recenzje #162 - "Oto jest ogród"

Recenzje #162 - "Oto jest ogród" - okładka książki - Francuski przy kawie


Sezon na warzywa oraz owoce prosto z ogródka powoli się kończy, chociaż znajdziemy jeszcze sezonowe dynie czy śliwki. Oprócz warzyw i owoców znajdziemy jeszcze inne rzeczy, o których wspomina Hector Dexet w książce pt. Oto jest ogród wydanej przez Wydawnictwo Mamania


Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Uważam, że najlepiej ją wprowadzić po pierwszym roku życia, wtedy jej czytanie, a bardziej oglądanie, przyniesie największe efekty. Jej prostota oraz wykonanie w postaci twardych stron zachwyca od samego początku. W porównaniu do Domków użytych kolorów jest znacznie więcej. Myślę, że poprzez nie autor chciał pokazać, że ogród jest kolorowy o każdej porze roku. 

Oto jest ogród ma na celu zapoznanie się przez dziecko z elementami znajdującymi się w tytułowym ogrodzie, chodzi tutaj głównie o rośliny i zwierzęta, takie jak: drzewo, sowę, jabłko, mrówki czy biedronki.


Recenzje #162 - "Oto jest ogród" - przykładowe strony - Francuski przy kawie


Autor skupił najwięcej uwagi na ilustracjach oraz układzie "dziur" na poszczególnych stronach, dzięki czemu dziecko ma sporą interakcję z książką. Po pierwsze, może wodzić po kształtach i nazywać zarówno figury geometryczne, jak i przedmioty, które te "dziury" przedstawiają. Po drugie pobudzamy u niego już od najmłodszych lat koordynację wzrokowo-ruchową. 

Jeśli chodzi o treść pozycji to jest ona zwięzła, a tym samym konkretna. Jest to na pewno ułatwienie dla najmłodszych maluchów, które skupiają się bardziej na obrazie niż na literkach. 

Oto jest ogród opiera się na tematyce bliskiej dziecku. Nawiązuje do otaczającego je świata, dzięki czemu nie jest to żadna abstrakcja dla malucha. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz