wtorek, 8 września 2020

Recenzje #159 - "Francuski 365 na każdy dzień"

Recenzje #159 - "Francuski 365 na każdy dzień" - okładka książki - Francuski przy kawie


W nauce języków obcych wyznaję zasadę, że lepiej uczyć się codziennie, nawet krótko, po te 20 minut niż dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. Czy są jakieś książki, które pomogą nam wytrwać w tym, postawionym przez nas celu? Jedna z nowości na rynku spełnia ten warunek. Jest to książka Justyny Hołosyniuk pt. Francuski 365 na każdy dzień wydanej przez Wydawnictwo Preston Publishing.

Jeśli nie kojarzycie Justyny, to z chęcią przybliżę Wam jej osobę. Jest autorką Bloga o Francji, Francuzach i języku francuskim oraz autorką innej książki z tego samego wydawnictwa pt. Francuski w tłumaczeniach sytuacje.  


Recenzje #159 - "Francuski 365 na każdy dzień" - zadania na poniedziałek - Francuski przy kawie


Książka przeznaczona jest dla osób, które znają język francuski na poziomie od A2 do B2. Uważam, że jest to świetna pozycja dla osób, które chcą powtórzyć materiał przed egzaminem bądź dla osób początkujących, aby rozszerzyć swoją wiedzę z tego języka. 

Rzadko która pozycja oferuje nam aż roczną naukę. Uważam, że jest to swoista zaleta Francuski 365 na każdy dzień, ponieważ mamy w jednej książce zapewnione wiedzę oraz ćwiczenia na cały kalendarzowy rok. Naukę z tej pozycji możemy rozpocząć w dowolnym dniu - nie musimy czekać do pierwszego stycznia nowego roku, by zacząć naukę języka francuskiego. 


Recenzje #159 - "Francuski 365 na każdy dzień" - zadania na wtorek - Francuski przy kawie


Każdego dnia mamy zapewnione inne rodzaje ćwiczeń:

Francuski 365 na każdy dzień jest pozycją, która poprzez codzienne zadania do zrobienia uczy nas systematyczności oraz powtarzania w nauce języka obcego. 


Recenzje #159 - "Francuski 365 na każdy dzień" - zadania na środę - Francuski przy kawie


Średnio co siedem tygodni przewidziana jest powtórka z wiadomości, które zdobyliśmy w poprzednich tygodniach. Są tam takie typy zadań jak:

  • uzupełnianie zdań bądź pytań,
  • przekształcanie zdań,
  • odgadywanie słów,
  • tłumaczenie zdań,
  • uzupełnianie idiomów wyrazami.

Dodatkowo Wydawnictwo Preston Publishing zadbali o nagrania do każdego tygodnia. Możemy je pobrać z Internetu, dzięki czemu mamy je cały czas pod ręką i nie musimy się martwić czy mamy płytę CD ze sobą oraz czy mamy na czym ją odtwarzać. 


Recenzje #159 - "Francuski 365 na każdy dzień" - zadania na piątek - Francuski przy kawie


Na końcu książki znajdziemy dyplom ukończenia rocznego kursu z języka francuskiego oraz listę najczęściej używanych nieregularnych czasowników wraz z ich formami imiesłowów czasu przeszłego. 

Ostatnią zaletą tej pozycji jest to, że nie jest ona przepełniona różnorodnymi treściami na każdy dzień. Danego dnia możemy skupić się na jednym zagadnieniu z danej dziedziny, a nie na wielu. 


Recenzje #159 - "Francuski 365 na każdy dzień" - zadania na sobotę i niedzielę - Francuski przy kawie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz