wtorek, 22 września 2020

Recenzje #165 - "Francuska gramatyka ze ślimakiem"

Recenzje #165 - "Francuska gramatyka ze ślimakiem" - okładka repetytorium - Francuski przy kawie


W dzisiejszym wpisie chciałabym am przedstawić książkę, która pomoże Wam uporządkować wiedzę z francuskiej gramatyki, a jest to Francuska gramatyka ze ślimakiem autorstwa Karoliny Madej. 

Karolinę z pewnością kojarzycie z strony na Facebooku Ślimak tłumaczy. Jeśli jeszcze jej nie znacie, to szybciutko wpadajcie na jej fanpage'a.

Wracając do samej książki, to zawiera ona 43 zagadnienia gramatyczne od poziomu A1 do nawet B2. W związku z tym, z tej pozycji mogą skorzystać osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem francuskim jak również średnio zaawansowani użytkownicy tego języka obcego.

Najważniejsze zagadnienia gramatyczne to:
Dużym ułatwieniem dla osób początkujących będzie zapis wymowy odmian czasowników w nawiasach kwadratowych oraz dwustronicowy spis przydatnych przymiotników oraz jednostronicową listę przysłówków, których z pewnością użyją przy najbliższej, nadarzającej się okazji. Najważniejsze informacje z danego rozdziału zostały wyróżnione poprzez pogrubienie lub kolorowe ramki, dzięki czemu niczego nie przegapimy, jeśli chodzi o podstawy języka francuskiego. 

Repetytorium jest bogate w przepiękne ilustracje, które umilają nam niełatwą naukę języka francuskiego. 

Po każdym rozdziale zawarte są ćwiczenia dla utrwalenia zdobytych wiadomości. Są tam takie typu zadań jak:

  • tłumaczenie zdań z języka polskiego na język francuski,
  • tworzenie dialogów,
  • zadawanie pytań,
  • opowiedzenie historii,
  • napisanie listu miłosnego.
Odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń znajdziemy na końcu książki. Oprócz wyjaśnień oraz zadań w rozdziałach znajdziemy takie podrozdziały jak:
  • Na dokładkę, czyli dodatkowe wyjaśnienia w formie ciekawostek z danego rozdziału,
  • Tekst napisany w języku francuskim i przetłumaczony na język polski. Jest to historyjka, która łączy jak najwięcej elementów z danej części książki.
  • Informacje zawarte w fioletowych ramkach - są to słowa bądź zwroty, które spotyka się bardzo często na co dzień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz