piątek, 25 września 2020

Recenzje #166 - "Coco i jej mała czarna sukienka"

Recenzje #166 - "Coco i jej mała czarna sukienka" - okładka książki - Francuski przy kawie


Za co cenimy Coco Chanel? Przede wszystkim za to, że kobiety noszą spodnie, za jej małą czarną oraz za zapach Chanel No 5, który jest nie do podrobienia. W dzisiejszej recenzji chciałabym Wam przedstawić pozycję, która przybliży najmłodszym czytelnikom życiorys francuskiej kreatorki mody. Jest to książka pt. Coco i jej mała czarna sukienka autorstwa Annemarie van Haeringen, która została wydana przez Wydawnictwo Muchomor

Dla dzieci, w szczególności dla dziewczynek, będzie to ciekawa pozycja, ponieważ mogą one zobaczyć jak od podszewki powstawały projekty, które zawojowały świat mody. 


Recenzje #166 - "Coco i jej mała czarna sukienka" - mała czarna - Francuski przy kawie


Historia Coco zaczyna się od niezbyt przyjemnych wydarzeń w dzieciństwie: Coco mieszkała w sierocińcu, w którym umieścił ją jej ojciec. Musiała tam ciężko pracować: myć podłogi, szyć, haftować, robić na drutach czy nawet łatać dziury w ubraniach. 

Dopełnieniem samego tekstu bajki są przepiękne ilustracje. Autorka nie oszczędza miejsca na rysunki, dzięki czemu dzieci z każdą, kolejną stroną są bardziej zaciekawione historię Coco. Dodatkowo ilustracje są na różnokolorowych tłach i w związku z tym mali czytelnicy nie mogą narzekać na nudę. Zdecydowanie obrazki przewyższają nad treścią całej bajki.


Recenzje #166 - "Coco i jej mała czarna sukienka" - kapelusze Coco Chanel - Francuski przy kawie


Głównym wnioskiem dla dzieci, po przeczytaniu tej książki, jest to, że niezależnie od tego skąd pochodzisz, jaki jest twój stan materialny, to tylko swoją ciężką pracą i determinacją można spełnić wszystkie, nawet najskrytsze marzenia. 

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawa osobowość. Zawsze podobał mi się Jej styl i żakiety. Moda przez nią lansowana wciąż jest na topie, ponadczasowa. Kupię książkę, bo ciekawa

    OdpowiedzUsuń