środa, 2 września 2020

Recenzje #156 - "Domki"

 Recenzje #156 - "Domki"  - okładka książki pt. "Domki" - Francuski przy kawie


Dzisiaj chciałabym rozpocząć serię recenzji książek autorstwa Hectora Dexeta. Na pierwszy ogień bierzemy pod lupę pozycję pt. Domki wydanej przez Wydawnictwo Mamania

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Jej prostota oraz wykonanie w postaci twardych stron zachwyca od samego początku. Ponadto użyte kolory są zbilansowane i nie jest ich za dużo na jednej z kartek. 

Domki, jak sam tytuł wskazuje, ma na celu poznanie przez dziecko domów poszczególnych zwierząt między innymi: ślimaka, pszczoły, wiewiórki czy żaby. 


Recenzje #156 - "Domki"  - przykładowe strony - Francuski przy kawie


Autor skupił najwięcej uwagi na ilustracjach oraz układzie "dziur" na poszczególnych stronach, dzięki czemu dziecko ma sporą interakcję z książką. Po pierwsze, może wodzić po kształtach i nazywać je, po drugie pobudzamy u niego już od najmłodszych lat koordynację wzrokowo-ruchową. 

Jeśli chodzi o treść pozycji to jest ona zwięzła, a tym samym konkretna. Jest to na pewno ułatwienie dla najmłodszych maluchów, które skupiają się bardziej na obrazie niż na literkach. 

Domki opierają się na tematyce bliskiej dziecku. Nawiązuje do otaczającego je świata, dzięki czemu nie jest to żadna abstrakcja dla malucha. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz