wtorek, 9 października 2018

Recenzje #60 - "Mama"

Recenzje #60 - Mama" - okłaka książki Hélene Delforge pt. "Mama" - Francuski przy kawie


Mama - jedno słowo, a mówi nam tak wiele. Liczne kobiety mogą śmiało powiedzieć, że są mamami. A co dla Was oznacza słowo mama? W tej recenzji napiszę wam co dla mnie jak i przede wszystkim dla autorki Hélene Delforge książki  pt. Mama oznacza ten wyraz. Pozycja ta została wydana przez wydawnictwo Media Rodzina.

We wpisie nie będę używała słowa matka, bo dla mnie ma ono wydźwięk lekko lekceważący, ale jest to tylko i wyłącznie moja własna opinia.


Recenzje #60 - "Mama" - ilustracja z książki 1 - Francuski przy kawie


Każda mama z wielkim oczekiwaniem oczekuje na pierwsze razy: pierwszy krok, pierwszy mleczny ząb, pierwsze słowo. Te wszystkie momenty możemy uchwycić na zdjęciach, ale zawsze uważam, że wywołane zdjęcia z albumu są lepsze niż obrazy na komputerze, które są wymieszane z milionami innych plików. 

Dbaj o miłość, o siebie samą,
smakuj każdą chwilę,
ciesz się ludźmi,
nie bój się zmian,
poczuj, jak dobrze jest się dzielić z innymi, jak wesoło się śmiać.


Ramiona mamy dają dziecku poczucie bezpieczeństwa, które pełnią tą funkcję przez pierwszych kilka lat dziecięcego życia. Ile razy jako dzieci biegliśmy do mamy, aby przytulić się w sytuacjach, kiedy działo nam się coś złego bądź nam coś nie wychodziło po naszej myśli.


Recenzje #60 - "Mama" - ilustracja z książki 2 - Francuski przy kawie


Kiedy dziecko ma przyjść na świat, życie rodziny, a w szczególności mamy zmienia się o o 360 stopni. Musi odłożyć bądź zrezygnować ze swoich planów, celów czy priorytetów na rzecz nowo narodzonego dziecka.


Wyobraź sobie, że życie jest szalone,
a sny nieujarzmione,
marzenia roztańczone
prowadzą w każdą stronę.

 

Książka składa się z wierszy, które ukazują różne aspekty z życia mamy. Dodatkowo ilustracje Quentina Grébana pokazują portrety mam z różnych epok oraz z różnych zakątków świata. Tym samym pokazuje, że niezależnie od tego gdzie jesteśmy bądź kiedy jesteśmy mama zawsze pozostanie mamą oraz każde z nich są równe wobec siebie.


Recenzje #60 - "Mama" - ilustracja książki 3 - Francuski przy kawie


Uważam, że ta pozycja jest świetnym podarunkiem dla każdej mamy czy przyszłej mamy. Ponadto książkę mogą czytać mamy razem ze swoimi dziećmi, dzięki czemu spędzą ze sobą więcej czasu. Jednakże tą książkę wbrew pozorom skierowałabym głównie do dorosłych. 

 

Porozmawiajmy o miłości.
Wyrażajmy miłości.
Akceptujmy miłość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz