poniedziałek, 9 grudnia 2019

Recenzje #129 - "Szorstkie wino" + konkurs

Recenzje #129 - "Szorstkie wino" - nagłówek - Francuski przy kawie


Czy są wśród moich czytelników pasjonaci wina? Chcielibyście poznać tajniki produkcji francuskiego wina? O tym wszystkim i o życiu na francuskiej wsi opowie Wam Jean-Claude Carrière w książce pt. Szorstkie wino wydanej przez .

Książka pokazuje dość szczegółowo wiejskie aspekty we Francji. To przecież w takich miejscach, a nie w masowej produkcji powstają najlepsze sery czy tytułowe wina. Oprócz pogłębiania wiedzy na temat zwykłych, prostych obywateli Francji, znajdujemy również informacje o dzieciństwie samego autora. To na bazie jego wspomnień powstała idea, do napisania tego dzieła.

Pamięć jest często tylko osobistym i mimowolnym wyborem, dokonanym przez nas samych bez naszej wiedzy. (...) ale to jest nasza pamięć. Możemy ją czasem stracić, nie możemy jej zmienić.


Pozycja ta bardzo przypomniała mi moje pobyty we Francji. Uwielbiam ich powolny styl życia oraz celebrowanie każdego posiłku. To czas, kiedy rodzina siada wspólnie przy stole (najczęściej jest to kolacja) i opowiadają sobie nawzajem, co przytrafiło im się podczas danego dnia.

Zastanawialiście się kiedyś, jak powstają okładki książek? Poniższy filmik pokaże Wam odpowiedź. Co do tej pozycji byłam przekonana, że okładka została zrobiona komputerowo, jednak bardzo się myliłam. Ponadto zapraszam Was do przeczytania fragmentu książki oraz posłuchania samego autora, co myśli o swoim dziele. 


Wyobraźcie sobie, że wyżej przedstawiona pozycja jest dla Was na wyciągnięcie ręki. Do wygrania są jedno wydanie Szorstkiego wina autorstwa Jeana-Claude'a Carrière'a. Nagroda została ufundowana przez .

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać następujące zadanie:


Opisz w trzech słowach blog Francuski przy kawie


Forma odpowiedzi jest dowolna. Na Wasze odpowiedzi czekam w komentarzach pod tym wpisem lub jeśli nie posiadacie konta na Blogerze to wyślijcie mi swoje zgłoszenie przez formularz kontaktowy, który umieszczony jest na stronie po lewej stronie. 
Na Wasze odpowiedzi czekam do 15.12.2019 r. Zwycięzca zostanie wyłoniony przeze mnie. Ogłoszenie wyników odbędzie się dnia 16.12.2019 r. na końcu tego wpisu. 
Poprzez udział  w moim konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu. Wysyłka książki odbywa się tylko na terenie Polski. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie oraz wszystkim życzę powodzenia! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz