poniedziałek, 25 listopada 2019

Recenzja #125 - "Wenecjanka"

Recenzja #125 - "Wenecjanka" - nagłówek - Francuski przy kawie


Zapraszam Was do recenzji drugiego tomu cyklu pt. Panie na Koborowie. Książka Bogny Ziembickiej nosi tytuł Wenecjanka i została wydana przez Wydawnictwo FiliaPo raz kolejny polecam Wam pozycję, w której to kobiety odgrywają główną rolę. Na kartkach książki razem z bohaterkami przeżywamy ich rozterki, rozwiązujemy z nimi ich problemy czy nawet poznajemy ich największe małżeńskie sekrety.

Oprócz miłości w Wenecjance znajdziemy motyw zemsty czy zazdrości kierowany głównie do Jegle Haniszewskiej. Jej największy wróg nie może się pogodzić, że żyje dla tego postanawia zlecić jej zabójstwo. Jednak Jegle nie da się tak łatwo oszukać, dlatego plan jej zabójstwa jest skomplikowany. Na początku wysłannik jej wroga rozkochuje w sobie jedną z jej córek - Matyldę, aby być bliżej Jegle i nie wzbudzić zbytnich podejrzeń. Cała rodzina ma zastrzeżenia co do Nicolasa i prowadzi to do potajemnych zaręczyn. Jak akcja potoczy się dalej? Tego dowiecie się, czytając Wenecjankę.

Wszystkie wydarzenia domyka historia XIX-wiecznej Europy. Z książki nie dowiemy się o suchych historycznych faktach, ale możemy się poczuć, jakbyśmy żyli razem z głównymi bohaterami. Uważam, że wątki historyczne oraz obyczajowe zostały przez autorkę odpowiednio wyważone, przez co nie możemy Wenecjanki uważać za pozycję czysto historyczną czy czysto obyczajową. 

Na koniec chciałabym zwrócić Waszą uwagę na dodatki, które dotarły do mnie wraz z książką. Dziękuję Wydawnictwu Filia za wspaniałe prezenty, które umilały czytanie Wenecjanki. I dla Was mam prezent. Wydawnictwo Filia udostępniło fragment powieści, dzięki któremu możecie sami się do niej przekonać. 

Z racji tego, że zbliżają się święta mam dla Was jeden z pomysłów na świąteczny prezent, a jest nim pakiet dwóch tomów cyklu Panie na Koborowie. Główną zaletą jest atrakcyjnie niska cena w porównaniu do osobnych zakupów poszczególnych tomów. Jeśli macie w rodzinie osobę, która uwielbia czytać powieści z wątkami historycznymi to bardzo serdecznie Wam ją polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz