niedziela, 23 czerwca 2019

Recenzje #108 - "Miłość w cieniu wielkiej wojny"

Recenzje #108 - "Miłość w cieniu wielkiej wojny" - okładka książki pt."Miłość w cieniu wojny" - Francuski przy kawie


Dzisiaj zaprezentuję Wam recenzję książki autorstwa Bogny Ziembickiej pt. Miłość w cieniu wielkiej wojny wydanej przez Wydawnictwo Filia.Autorka szczegółowo przedstawiła wydarzenia podczas Wielkiej Rewolucji Francuskiej oraz tuż po niej. Pomimo, że akcja książki dzieje się przede wszystkim w Hiszpanii, nie brakuje tam francuskich akcentów politycznych. W głównej mierze autorka pokazała opisy walk oraz sytuacji, które mają miejsce tuż po bitwach. Z opisów tych wypływa szczerość i pewność pisania autorki, co bardzo sobie cenię.

Problem podejmowania decyzji przez kobiety, to kolejny aspekt poruszony w książce. Na samym jej początku ojciec głównej bohaterki decyduje za nią o jej przyszłość - planuje zakon dla córki. Jednakże Muriel zdecydowała się na małżeństwo, co nie spodobało się jej ojcu. Dodatkowo autorka chce zwrócić uwagę czytelnikowi, że pomimo wojny ludzie żyli codziennym życiem: miłością, cierpieniem, żałobą.

Dodatkiem do książki jest część o kampanii napoleońskiej. Jest to swoiste vademecum wydarzeń dziejących się pod koniec XVIII wieku jak i na początki XIX wieku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz