niedziela, 17 listopada 2019

Recenzje #122 - "Zinédine Zidane sto dzięsięć minut, całe życie"

Recenzje #122 - "Zinédine Zidane sto dzięsięć minut, całe życie" - okładka książki pt."Zinédine Zidane sto dzięsięć minut, całe życie" - Francuski przy kawie


W dzisiejszym wpisie poznamy biografię jednego z największych francuskich piłkarzy - Zinédine Zidane. Pozycja ta jest autorstwa Luca Caioli, który po raz kolejny wziął pod lupę życie jednego ze sportowców. Nosi ona tytuł Zinédine Zidane sto dzięsięć minut, całe życie i została wydana przez Wydawnictwo SQN


Książka została przedstawiona jako sto dziesięć minut jednego z najważniejszych meczy w życiu piłkarza. Jest to finał mistrzostw świata z 2006 roku. Pomiędzy poszczególnymi rozdziałami możemy przeczytać wywiady z osobami, które były bądź są nadal związane z Zinédine Zidane m.in.: z selekcjonerem reprezentacji Włoch czy trenerem Realu Madryt.

Pozycja ta jest drugim wydaniem - została ona wzbogacona o informacje sportowca jako trenera przez siedem lat. Zaletą tej biografii jest jej konkretyzm, a tym samym brak długich opisów czy też niepotrzebnych informacji. Dodatkiem do książki są kolorowe zdjęcia w formie wkładki, zestawienie kariery sportowca w liczbach oraz tytuły jakie udało mu się zdobyć w klubach, reprezentacji czy indywidualnie.


Recenzje #122 - "Zinédine Zidane sto dzięsięć minut, całe życie" - fotografia Zinédine Zidane - Francuski przy kawie


Cenię samego piłkarza za to, że chronił swoją oraz swojej rodziny prywatność. Jest to bardzo ważne dla życia rodzinnego sportowca. Piłkarz swoją postawą pokazał, że tylko własnym wkładem pracy można osiągnąć wielkie cele postawione już w dzieciństwie. Na koniec wpisu chciałabym Was bardzo zaprosić do przeczytania fragmentu książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz