wtorek, 25 maja 2021

Recenzje #201 - "Duży wilk i mały wilk"

Recenzje #201 - "Duży wilk i mały wilk" - okładka książki - Francuski przy kawie


Dzisiaj chciałabym polecić coś dla najmłodszych czytelników - od 4 lat, a jest to książka pt. Duży Wilk i Mały Wilk autorstwa Nadine Brun-Cosme, zilustrowana przez Oliviera Talleca, a wydaną przez Wydawnictwo Dwie SiostryDuży wilk i mały wilk, jak sam jej tytuł wskazuje, uczy dzieci zarówno przeciwieństw, które otaczają świat młodego czytelnika, jak również kontrastu w zachowaniach głównych bohaterów. Przecież każdy z nas różni się od siebie czymś innym, a pomimo to tworzymy ze sobą więzi, by niektóre z nich przerodziły się w przyjaźń, tak jak to było w przypadku Dużego oraz Małego Wilka. 


Recenzje #201 - "Duży wilk i mały wilk" - przykładowe strony - Francuski przy kawie


Książka została wydana w delikatnej oraz prostej formie, przez co czyni ją wyjątkową. Nie jest ona przerysowana, dzięki czemu łatwiej dzieciom będzie zrozumieć emocje czy sytuacje towarzyszące głównym bohaterom. Duży Wilk i Mały Wilk to przykład książki, gdzie nie trzeba wielu słów, by przekazać coś ważnego dla każdego czytelnika, niekoniecznie tego najmłodszego. 

Jak zawsze nie zawiodłam się, jeśli chodzi o jakość wydawanych książek przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Twarda okłada, przepiękne ilustracje nawiązujące do treści tekstu oraz ich cudowna jakość są to hasła, które zawsze przyświecają temu wydawnictwu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz