czwartek, 20 maja 2021

Recenzje #200 - "My i nasza historia"

Recenzje #200 - "My i nasza historia" - okładka książki - Francuski przy kawie


Nie wiem jak Wam, a mnie nauka historii zawsze kojarzyła się z topornym podręcznikiem do przeczytania, co zniechęcało mnie do poznawania faktów historycznych. Co zrobić, by zmienić to nastawienie? Jedyne co musicie zrobić, to przeczytać książkę pt. My i nasza historia autorstwa Yvana Pommauxa oraz Christophe'a Ylla-Somersa wydanej przez Wydawnictwo TatarakPozycja rozpoczyna opowieść historii od 2 miliardów lat temu aż do 2000 roku. Autorzy szczególni nacisk położyli na pokazaniu człowieka jako jednostki mająca ogromny wpływ na historię ludzkości czy naszej planety.


Recenzje #200 - "My i nasza historia" - przykładowe strony - Francuski przy kawie


Na końcu książki znajdziemy rubrykę pt. Sławni w naszej historii. Jest to zestawienie jednostek, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do biegu historii. Są to krótkie opisy wraz z porterami osób.

Gratuluję autorom tej książki za zrównoważoną proporcję pomiędzy ilustracjami a tekstem. Wiemy, że dzieci uczą się najszybciej poprzez obraz, ale sądzę, że My i nasza historia jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem oraz rodzicem poprzez wspólne odkrywanie tej pozycji. 

Kolejną ważną zaletą tej pozycji jest jakość jej wykonania, czyli twarda oprawa oraz jej duży format, co ułatwia poznawanie historii najmłodszym czytelnikom. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz