poniedziałek, 3 maja 2021

Recenzje #197 - "Na wyścigi!"

 Recenzje #197 - "Na wyścigi!" - okładka książki - Francuski przy kawieZastanawialiście się kiedyś, jaką prędkość osiągają poszczególne środki transportu, zwierzęta czy nawet przedmioty codziennego użytki, jeśli wprowadzimy je w ruch? Jeśli tak jak mnie, ciekawi Was ta dziedzina fizyki, to zachęcam do przeczytania, połączonego z oglądaniem, książki pt. Na wyścigi! autorstwa Cruschform wydanej przez Wydawnictwo Tatarak.


Na wyścigi! została podzielona na dwie części:

  1. W niej wszystkie przedmioty czy też zwierzęta zostały przedstawione co dwie strony. Lewa strona ukazuje nam na czerwono prędkość jaką osiąga dana grupa oraz podpisy obrazków, które znajdują się po prawej stronie na niebieskim tle. Propozycje, wzięte pod uwagę przez autora, zostały umieszczone w książce od najwolniejszych do najszybszych. 
  2. Jest to glosariusz, w którym są wyjaśnione pojedyncze przykłady za pomocą opisu. 

Recenzje #197 - "Na wyścigi!" - przykładowe strony pierwszej części - Francuski przy kawie


Książka przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. Uważam, że jest to dobrze wyznaczona kategoria wiekowa, ponieważ młodsze dzieci mogłyby, podczas czytania, zniszczyć kartki Na wyścigi!. Nie oznacza to, że dorośli nie znajdą nic dla siebie w tej pozycji. Wręcz przeciwnie - sama dowiedziałam się wielu interesujących faktów na temat środków transportów, które używane były w przeszłości. 

Zaletą tej książki z pewnością jest prosty i przejrzysty układ, który uczy dzieci ciągu przyczynowo-skutkowego. Ponadto zachowana konsekwencja barw sprawia, że dziecko szybciej i łatwiej oswaja się z tą pozycją. Polecam ją wszystkim rodzicom oraz nauczycielom przedszkola, który chcą pokazać dzieciom rzeczywistość trochę w inny sposób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz