środa, 12 maja 2021

Recenzje #199 - "Na ulicach Paryża"

 Recenzje #199 - "Na ulicach Paryża" - okładka książki - Francuski przy kawie


Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić ostatnią już część z serii Klub Fanów Przygody, która zagości na tym blogu. Książka nosi tytuł Na ulicach Paryża autorstwa Cyrila Lepeigneux wydanej przez Wydawnictwo Jedność

Po raz trzeci, z głównymi bohaterami na czele, przenosimy się do Paryża w czasach Ludwika XIII. Dzieci muszą szczególnie uważać na handlarzy dziećmi. Niestety jedno z nich dostanie się w sidła takiego złoczyńcy. Nie będę Wam zdradzała całej fabuły książki, ale mogę Was zapewnić, że dzieci, czytając tę pozycję nie będą narzekały na nudę, ponieważ akcja książki jest nieprzewidywalna oraz wciągająca. 

Jeśli chodzi o czcionkę, jaką napisana jest historia, to świetnie nadaje się do samodzielnego czytania przez dzieci, chodzące do szkoły podstawowej. Dodatkowo, co jakiś czas pojawiają się ilustracje, działające na wyobraźnię dziecka. Żałuję, że nie są one kolorowe, tylko czarno-białe.

Jak zawsze, na końcu książki znajdziemy informacje o bohaterze, który uczynił wiele dobrego w danym okresie. W przypadku tej książki jest to Święty Wincenty a Paulo, który pomagał najbardziej potrzebującym oraz pełnił funkcję jałmużnika galerników. Kim byli galernicy? Nie będę Wam tego zdradzać, po prostu przeczytajcie Na ulicach Paryża

Uważam, że pozycja jest świetnym rozszerzeniem informacji, które dzieci mogą usłyszeć w szkole na lekcjach historii bądź religii. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz