sobota, 1 maja 2021

Recenzje #196 - "Sto porad dla zakochanych"

 Recenzje #196 - "Sto porad dla zakochanych" - okładka książki - Francuski przy kawie


Towarzyszymy po raz trzeci Rolfowi w jego przygodach. Co tym razem go spotka? Dowiecie się tego z najnowszej książki autorstwa Evy Susso oraz ilustratora Benjamina Chauda pt. Sto porad dla zakochanych wydanej przez Wydawnictwo Zakamarki.

W tej części, już trzeciej, serii, Rolf zakochuje się w Ofelii jeszcze mocniej. Postanawia namalować ją, ponieważ dostał jako zadanie domowe z plastyki, stworzyć obraz na wystawę. 

Sto porad dla zakochanych jest dobra pozycją dla dziecka, aby zrozumiało co to jest zakochanie i jak się podczas niego zachowujemy. Pomocne mogą być porady, które przeplatają się przez strony książki. Znajdziemy w nich odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Jakie są objawy zakochania?
  • Jakie są zachowania, kiedy druga osoba się w nas zakochuje?
  • Co robić, kiedy chcemy okazać swoje uczucia?
  • Co zrobić, kiedy jesteśmy nieszczęśliwie zakochani?

Książkę polecam przede wszystkim dzieciom, które zaczynają samodzielną naukę czytania. Ułatwi to zadanie z pewnością duża czcionka, a czas spędzony na czytaniu tej pozycji umilą przepiękne rysunki francuskiego ilustratora. Drugim sposobem na czytanie, a zarazem spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem jest jej głośne czytanie. Jak widać książka jest przeznaczona zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. 

Bardzo żałuję, że jest to ostatnia część serii. Jeśli powstałyby kolejne z pewnością bym je wzięła do ręki. Dziękuję przede wszystkim Wydawnictwu Zakamarki za tak trafny dobór książek do swojej oferty wydawniczej oraz za przetłumaczenie tak wspaniałej serii książek dla dzieci. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz