środa, 5 maja 2021

Recenzje #198 - "Je t'aime Paris !"

Recenzje #198 - "Je t'aime Paris !" - okładka książki - Francuski przy kawie


Czy są wsród Czytelników tego bloga fani stolicy Francji? Z pewnością, skoro odwiedzacie moją stronę regularnie. Jedna z rubryk na blogu nosi nazwę Paryż w pigułce i tam pokazuje Wam ciekawe atrakcje turystyczne stolicy Francji. W dzisiejszym wpisie poznamy paryski alfabet, dzięki ksiażce Domitille Hatuel pt. Je t'aime Paris !, której dystrybutorem w Polsce jest Wydawnictwo ET TOI

Jak już wspomniałam wyżej głównym wyznacznikiem tej pozycji jest alfabet. Kolejne litery zabierają nas w podróż po stolicy Francji, jej historii, kulturze czy legendach. 


Recenzje #198 - "Je t'aime Paris !" - litera A w paryskim alfabecie - Francuski przy kawie


Jeśli chodzi o układ poszczególnych rozdziałów to jest on bardzo przejrzysty. Na dole każdej ze stron znajdziemy tłumaczenie poszczególnych słówek, ale jest to objaśnienie tylko w języku francuskim. Myślę, że jest to dobry sposób na naukę dodatkowych wyrazów. Ponadto, każdy rozdział książki został nagrany w formie audio i możemy je pobrać ze strony internetowej bądź za pomocą aplikacji. 


Recenzje #198 - "Je t'aime Paris !" - przykładowe ćwiczenia - Francuski przy kawie


Pod koniec książki znajdziemy sześć stron ćwiczeń, po jednym na każdą literę alfabetu, dzięki czemu możemy sprawdzić swoją wiedzę oraz to, czy czytaliśmy książkę ze zrozumieniem. Typy zadań są różnorodne od wykreślanki, rozsypanki literowej po krzyżówkę czy test.

Książka przeznaczona jest dla nastolatków, którzy chcą połączyć naukę języka francuskiego z poznawaniem Francji i jej zwyczajów. Dodatkowo, pozycja została napisana prostym językiem, a podrozdziały zawierają krótkie tekstu, dzięki czemu osoba na poziomie A2 z łatwością sprosta tej pozycji. 

Kolejną zaletą tej pozycji jest to, że autor pomyślał o odpowiedziach do wszystkich ćwiczeń zawartych w książce, dzięki czemu możemy z tą pozycją sami pracować. Odpowiedzi można znaleźć na stronie wydawnictwa ET TOI z zakładce DO POBRANIA. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz