piątek, 14 sierpnia 2020

Recenzje #152 - "Partnerstwo bliskości jak teoria więzi pomoże ci stworzyć szczęśliwy związek"

Recenzje #152 - "Partnerstwo bliskości jak teoria więzi pomoże ci stworzyć szczęśliwy związek" - okładka książki - Francuski przy kawieJeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat więzi w związku z drugim człowiekiem, to zachęcam Was do przeczytania książki pt. Partnerstwo bliskości jak teoria więzi pomoże ci stworzyć szczęśliwy związek autorstwa Amira Levine'a oraz Rachel Heller wydanej przez Wydawnictwo Feeria


Z racji tego, że jest to pozycja z dziedziny psychologii obawiałam się, że zostanę zasypana badaniami naukowców oraz ich wynikami, co nie zawsze czyta się przyjemnie. Jednak autorzy mnie zaskoczyli: pojawiają się informacje o przeprowadzonych badaniach, ale tylko po to, by wyciągnąć z nich wniosek, który możemy użyć w życiu codziennym. 

Tematem przewodnim książki jest teoria więzi. Autorzy krok po kroku pokazują czytelnikom jak nasza przeszłość, czyli dzieciństwo, młodość, a przede wszystkim relacje z naszymi najbliższymi wpływają na to, jaki związek tworzymy teraz albo zamierzamy go stworzyć z drugą osobą. 

W pierwszej części książki poznajemy trzy style przywiązania: lękowy, unikający oraz bezpieczny styl przywiązania. Dzięki dwóm testom możemy poznać jaki styl jest nam przypisany oraz naszemu partnerowi czy naszej partnerce. Mając te dwie najważniejsze informacje możemy próbować udoskonalić związek, jeśli już w nim jesteśmy albo zyskać informacje, o tym, jakiej osoby szukać, aby nasze style przywiązania nie kolidowały ze sobą. 

Pozycja została napisała przystępnym językiem, przez co możemy ją przeczytać w jedno popołudnie, ale uwierzcie mi, że będziecie do niej wielokrotnie wracać. Dodatkową jej zaletą są zawarte w niej ćwiczenia, które możemy wykonać w naszym codziennym życiu, łącząc zdobytą wiedzę z praktyką. 

Pamiętajmy o tym, że człowiek potrzebuje kontaktów międzyludzkich i nie jesteśmy w stanie, na dłuższą metę, wytrzymać bez rozmów czy bliskości innych. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz