piątek, 28 czerwca 2019

Recenzje #110 - "Audubon na skrzydłach świata"

Recenzje #110 - "Audubon na skrzydłach świata" - okładka książki pt. "Audubon na skrzydłach świata" - Francuski przy kawie


Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić biografię Johna Jamesa Audubon'a w postaci komiksu pt. Audubon na skrzydłach świata autorstwa Fabien Grolleau oraz Jérémie Royer wydaną przez Wydawnictwo Marginesy.John James Audubon to ornitolog, który sporządził 435 akwareli ptaków Ameryki Północnej, co było jego wielkim marzeniem. Nie przeszkadzało mu absolutnie nic w realizacji tego celu: ani niekorzystne warunki meteorologiczne ani niebezpieczeństwa ze strony ludzi czy zwierząt, a tym bardziej jego własna rodzina. 

Realizując swoje życiowe dzieło, stracił bardzo wiele: przede wszystkim przegapił czas dojrzewania swoich dzieci i spędzał bardzo mało czasu ze swoją żoną. Ciekawostką może być to, że dzieło Johna Jamesa Audubon'a jest jedną z najdroższych i najbardziej pożądanych książek na świecie. 

Komiks został wykonany na prawdziwych zapiskach samego ornitologa - tak na dobrą sprawę nie możemy być pewni, czy Audubon zawsze mówił prawdę. Są podejrzenia, że ornitolog bardzo często koloryzował wydarzenia ze swojego życia. Polecam tę pozycję rodzicom, by pokazać dzieciom różnorodność przyrody oraz zainteresować ich ornitologią. 

Rysunki zostały wykonane bardzo dokładnie i starannie. Kolory zostały dobrane w przemyślany sposób. Zresztą, sami możecie się o tym przekonać, przeglądając fragment komiksu. Dodatkowo, książka jest wykonana w twardej oprawie, dzięki czemu pozycja ta pozostanie z nami na wiele długich lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz