wtorek, 25 czerwca 2019

Recenzje #109 - "Dlaczego ptaki umierają"


Recenzje #109 - "Dlaczego ptaki umierają" - okładka książki pt. "Dlaczego ptaki umierają?" - Francuski przy kawie


Dlaczego ptaki umierają? To pytanie stawia nam Victor Pouchet w książce o tym samym tytule wydanej przez Wydawnictwo Czarna Owca. Jeśli chcecie znać odpowiedź na to pytanie, to zapraszam Was do przeczytania recenzji, jak i samej książki.


Główny bohater wybiera się w podróż małym statkiem po Sekwanie. Podróż ma na celu poszukania przyczyny deszczy spadających, martwych ptaków. Dziwi go to, że w mediach tak mało mówi się o tym zjawisku i swoimi badaniami postanawia to nagłośnić. 

Podczas badań nad zjawiskiem umierających ptaków razem z mężczyzną przeżywamy niezwykłe wydarzenia. W tak krótkim czasie zakochuje się oraz poznaje nowych ludzi, którzy pomagają mu w śledztwie.

Zajęcie się śledztwem przez mężczyznę pokazuje jego ukierunkowanie na daną sprawę. Wszystko inne mogłoby nie istnieć, ale nie to śledztwo. Dla niego siedzi cały dzień w bibliotece, próbując połączyć deszcze ptaków z założycielem Muzeum Historii Naturalnej. 

Uwagę przykuwa również okładka. Przedstawia ona 59 gatunków ptaków, których oznaczenia znajdziemy na końcu książki. Rycina przyciąga wzrok i zachęca do przeczytania tej pozycji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz