poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Recenzja #99 - "Paryska kochanka"


Recenzja #99 - "Paryska kochanka" - okładka książki pt. "Paryska kochanka" - Francuski przy kawie


Kim była Valtesse de la Beigne? Jeśli nie znacie odpowiedzi na to pytanie, to zagadkę rozwiążecie dzięki książce autorstwa Catherine Hewitt pt. Paryska kochanka wydanej przez Wydawnictwo KobieceValtesse de la Beigne to dojrzała kobieta, która miała jeden poważny sekret - nie chciała, aby jej prawdziwe pochodzenie wyszło na jaw. W związku z tym, z prawdziwego imienia i nazwiska Émilie-Louise Delabigne, przeszła na pseudonim artystyczny. Jest ona rodowitą Paryżanką, która praktycznie do samego końca swojego życia mieszkała w stolicy Francji. 

Powieść ta jest swoistą biografią kurtyzany oraz pokazuje, że każda kobieta, bez względu na pochodzenie, może dojść na sam szczyt - to wszystko zależy od nas samych. Pomimo tego, jaki zawód wykonywała główna bohaterka swoją postawą dowiodła, że nie należy odpuszczać swoich planów i dążyć do wyznaczonych przez siebie celów. Tym samym pokazała, że każdą przeszkodę w życiu można przezwyciężyć i tej waleczności uczy nas po dziś dzień.

Pobocznym wątkiem jest odkrywanie XIX-wiecznego Paryża przez pryzmat życia Valtesse. Możemy również zobaczyć jak wyglądało codzienne życie oraz wachlarz rozrywek dla elity francuskiej stolicy.

Wyobraźcie sobie, że wyżej przedstawiona pozycja jest dla Was na wyciągnięcie ręki. Do wygrania są jedno wydanie Paryskiej kochanki autorstwa Catherine Hewitt. Nagroda została ufundowana przez Wydawnictwo Kobiece.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać następujące zadanie:


Czym, według Ciebie, powinna się charakteryzować współczesna Paryżanka?


Forma odpowiedzi jest dowolna. Na Wasze odpowiedzi czekam w komentarzach pod tym wpisem lub jeśli nie posiadacie konta na Blogerze to wyślijcie mi swoje zgłoszenie przez formularz kontaktowy, który umieszczony jest na stronie po lewej stronie. 
Na Wasze odpowiedzi czekam do 21.04.2019 r. Zwycięzca zostanie wyłoniony przeze mnie. Ogłoszenie wyników odbędzie się dnia 22.04.2019 r. na końcu tego wpisu. 
Poprzez udział  w moim konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu. Wysyłka książki odbywa się tylko na terenie Polski.
Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie oraz wszystkim życzę powodzenia! :)


 AKTUALIZACJA!!!

Z racji tego, że nie otrzymałam, żadnego zgłoszenia konkursowego przedłużam konkurs do dnia 28.04.2019 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz