poniedziałek, 1 stycznia 2018

Książki wydawnictwa Ligea - konkurs

 Książki wydawnictwa Lingea - konkurs - nagłówek - Francuski przy kawie


W nauce każdego języka obcego niezbędne jest posiadanie słownika. Osobiście preferuję starsze wydania papierowych słowników (pamiętajcie, w starszych wydaniach nie zawsze są najnowsze zasady pisowni czy ortografii), ale co zrobić kiedy nie możemy zabrać ze sobą słownika w podróż lub po prostu nie mamy go pod ręką? Z pomocą przychodzi nam Wydawnictwo Lingea wraz ze słownikiem online francusko-polskim. Jest to świetna alternatywa, kiedy musimy sprawdzić jedno słowo, które nurtuje nas w danej chwili. 


Dodatkowo, by umilić Wam początek roku kalendarzowego razem z wydawnictwem Lingea przygotowaliśmy konkurs. Do wygrania jest jedna z trzech książek:
 1. Gramatyka języka francuskiego
 2. Rozmówki francuskie
 3. Sprytny słownik francusko-polski polsko-francuski
Aby wziąć w nim udział wystarczy zostawić dowolny komentarz pod tym postem wraz z numerem książki, którą wybieracie jako nagrodę. Jeśli nie posiadacie konta na Blogerze to wyślijcie mi swój komentarz przez formularz kontaktowy, który umieszczony jest na stronie po lewej stronie. 
Na Wasze odpowiedzi czekam do 08.01.2018 r. Zwycięzca zostanie wyłoniony przeze mnie. Ogłoszenie wyników odbędzie się dnia 09.01.2018 r. na końcu tego wpisu. 
Poprzez udział  w moim konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu. Wysyłka książki odbywa się tylko na terenie Polski.
Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie oraz wszystkim życzę powodzenia! :)


Czas na ogłoszenie wyników:

Książkę nr 1 wygrywa Chatson
Książkę nr 2 wygrywa KotAmator
Książkę nr 3 wygrywa Romanista

Gratuluję w/w osobom! :) Proszę zwycięzców o kontakt mailowy w celu podania danych do wysyłki.

16 komentarzy:

 1. Mnie to by się na pewno przydała 1:)!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry. Do nauki francuskiego przy kawie przydałby się "Sprytny słownik" do sprytnej nauki nie tylko w szkole (czyli pozycja nr 3). Pozdrawiam noworocznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie podszlifowałbym gramatykę języka francuskiego, gdyż codziennie używam tego języka w pracy (niestety niekoniecznie poprawnie gramatycznie :) ).

  OdpowiedzUsuń
 4. Komentarz Joanny:

  Wybieram ksiazkę: 1. Gramatyka języka francuskiego

  OdpowiedzUsuń
 5. Komentarz Mai:

  Ja również uwielbiam książki w wersji papierowej. W dzisiejszych czasach, kiedy wszystko mamy on line oraz w wersjach cyfrowych, ja pozostaję wierna papierowi;) wiem, że czytanie z telefonu czy pendrive'a jest dużo wygodniejsze, praktyczne i tańsze ale jednak książki w tradycyjnej wersji mają w sobie swój urok oraz cudowny zapach (zwłaszcza nowe) . Książka nr 3.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo i nie dotyczy to tylko słowników. Również książki do poczytania wolę w wersji papierowej - jakoś nie mogę przekonać się do e-booków.

   Usuń
 6. Komentarz Pauliny P:

  Biorę udział w konkursie,
  2. Rozmówki francuskie

  OdpowiedzUsuń
 7. Komentarz Adrianny:

  Cześć :) jako, że od pół roku jestem studentką lingwistyki i usilnie próbuje nauczyć się języka francuskiego, prezent motywujący do dalszej pracy na nowy rok się przyda. Zgłaszam chęć odebrania książki pod pozycją nr 3- słownika. Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 8. Komentarz Oli:

  Je voundrais gagner n°3 :)
  Przyda mi sie do tegorocznej matury! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Komentarz Kamila:

  Moja dziewczyna uczy się francuskiego już od 3 lat i trochę opornie jej to idzie(chociaż 'r' ma piękne!), dlatego pomyślałem, że taki prezent z pewnością się jej przyda:) nr 3

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Gramatyka języka francuskiego. Wybieram nr 1. To książka która napewno przyda mi się w mojej przygodzie z tymże pięknym językiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zawsze chciałam się nauczyć tego języka, ale nigdy jakoś mi nie po drodze.
  Nie mniej jednak takie recenzje to skarb, bo wiadomo za co warto się brać :)

  Gorąco pozdrawiam,
  iskraczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja bym wybrała 2 ;) łatwiej i szybciej uczy się całych zdań :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Komentarz romanisty:

  Wybieram Sprytny słownik.
  Posiadam już rozmówki francuskie wraz z gramatyką od wyd. Lingea. Bardzo jestem z niego zadowolony, ponieważ zwięźle przedstawia gramatykę wraz z wymową (co prawda nie jest to zapis IPA ale grunt że wiadomo jak przeczytać)
  Bardzo pomocny na początki studiów romanistycznych dla osoby "zielonej" we francuskim.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Komentarz KotaAmatora:

  Ja bym wybrała 2 ;) łatwiej i szybciej uczy się całych zdań :)

  OdpowiedzUsuń