czwartek, 13 czerwca 2024

Recenzje #280 - "Naciśnij mnie"

 

Recenzje #280 - "Naciśnij mnie" - okładka książki - Francuski przy kawie


Jeśli szukacie interaktywnej książki, dzięki której wprowadzicie więcej elementów ruchowych w waszym codziennym życiu, to chciałabym Wam dzisiaj polecić pozycję, która stała się niebywałym bestsellerem w Polsce, pt. Naciśnij mnie autorstwa Hervé Tullet wydanej przez Wydawnictwo BABARYBA.Już od samego początku autor zachęca czytelnika do zabawy. Naszym głównym narzędziem jest palec wskazujący. Od najmłodszych lat uczymy dziecko poprawnego gestu pokazywania palcem wskazującym na różne przedmioty. Identyfikujemy w ten sposób palec wskazujący właśnie z tą czynnością. Żeby ułatwić dzieciom naukę jakże ważnego gestu, to książka Naciśnij mnie jest doskonałym narzędziem do rozpoczęcia nauki. 

W prosty i zrozumiały dla dzieci sposób, autor zaproponował nieskomplikowane polecenia, które napisane są w dwóch językach: po lewej stronie w języku francuskim, zaś po prawej -w języku polskim. Jeśli chcecie uczyć dzieci dwujęzycznie to ta książka spełni Wasze oczekiwania. Może być idealnym prezentem dla dziecka zarówno polsko- jak i francuskojęzycznego. 


Recenzje #280 - "Naciśnij mnie" - przykładowe strony książki - Francuski przy kawie


Naciśnij mnie bazuje tylko na jednej figurze geometrycznej - kole, ale pokazane jest w wielu kolorach. Podczas wykonywania zadań czytelnik uczy się rozróżniania podstawowych kolorów. Poprzez swój minimalizm pod względem kształtów, wprowadza zarówno dzieci jak i dorosłych w świat wyobraźni i kreatywności, pozwalając zastanowić się jakie będą kolejne zadania na następnych kartkach książki. Dzięki tym czynnościom, u dziecka rozwija się  mała motoryka oraz percepcja wzrokowa. 

Poniżej zamieszczam filmik, który pokaże Wam, w jaki sposób korzystać z tej książki. 

Książkę polecam zarówno rodzicom, którzy chcą spędzić trochę czasu ze swoimi najmłodszymi pociechami, jak również nauczycielom, którzy prowadzą zajęcia w przedszkolu i chcą zachęcić do wspólnej zabawy wszystkie dzieci z grupy. Dodatkowo, pozycja ta jest świetną bazą do zajęć logopedycznych lub związanych z terapią ręki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz