sobota, 15 czerwca 2024

"Français Présent 66/2023"

"Français Présent 66/2023" - okładka czasopisma - Francuski przy kawieNasi czworonożni przyjaciele są częścią naszego życia - zdarza się, że spędzamy z nimi kilkanaście lat razem. Wspólnie zobaczmy, co kryje w sobie jesienne wydanie Français PrésentJeśli są wśród czytelniczek gospodynie domowe, które lubią sprzątać i organizować swoje cztery kąty, to zachęcam was do przeczytania artykułu mówiącego o naturalnych sposobach na sprzątanie domu. Z tekstu dowiecie się wiele przydatnych porad między innymi: jak umyć posadzkę z płytek, jak wyprodukować samemu mydło oraz jak samemu wyprodukować środek przeciw molom.


Z racji tego, że jest to w zimowy numer znajdziemy w nim tekst mówiący o jedzeniu w zimie. W artykule znajdziemy ciekawy przepis na tartę z porem. Jeżeli jesteście fanami kuchni francuskiej, powinniście wypróbować ten przepis kulinarny. Drugim przepisem, który został zaprezentowany są gofry na słono. W większości przypadków gofry znamy wersji na słodko. Tutaj w tekście widzimy inną odmianę tej potrawy. Ponadto, znajdziemy przepis na kulki mocy oraz kruszonkę z owoców sezonowych. Jak wiadomo, Francuzi są bardzo związani z przyrodą i sezonowością zarówno owoców jak i warzyw. Dlatego tak ważne są dla nich przepisy, z których korzysta się w poszczególnym miesiącu, w którym dany owoc czy warzywo jest ogólnodostępny.

Jak wiemy sztuczna inteligencja coraz bardziej wkracza w nasze codzienne życie. Jak pewnie zauważyliście sztuczna inteligencja jest bardzo pomocna w nauczaniu jakiegokolwiek języka obcego. Autorzy tego numeru proponują nam tekst o zawodach, które mogą zniknąć pod wpływem działania sztucznej inteligencji. Czy macie jakieś pomysły jakie to mogą być zawody? Jeśli nie, to zachęcam was do przeczytania tego artykułu.


"Français Présent 66/2023" - przykładowe dialogi - Francuski przy kawie


Dla osób, które chcą zgłębić francuskie słownictwo oraz udoskonalić swoje konwersacje w tym języku polecam dialogi dotyczące randek.

Na samym końcu gazety znajdziecie test sprawdzający waszą wiedzę z tego numeru. Nie zapominajcie również o zestawie ćwiczeń oraz alfabetycznej liście słówek, które zostały przetłumaczone w czasopiśmie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz