poniedziałek, 4 stycznia 2021

Recenzje #179 - "ELI Vocabulaire illustré français"

Recenzje #179 - "ELI Vocabulaire illustré français" - okładka słownika - Francuski przy kawie


Jakiś czas temu zaprezentowałam Wam jeden z ilustrowanych słowników od Wydawnictwa ETTOI. Dzisiaj przyszedł czas na drugi z nich pt. ELI Vocabulaire illustré français


Słownik składa się w głównej mierze z ilustracji do podanych wyrazów. Nie oznacza to, że przeznaczony jest on tylko dla dzieci, choć to tej grupie wiekowej dedykowana jest ta pozycja. Świetnie sprawdzi się dla młodzieży czy dorosłych, gdzie może być uzupełnieniem nauki języka francuskiego. 


Recenzje #179 - "ELI Vocabulaire illustré français" - przykładowe słownictwo - Francuski przy kawie


Słownictwo zostało podzielone na 45 tematów. Są to m.in.:


Z racji tego, że miałam dostęp do cyfrowej wersji tego słownika, to bardzo dużo na tym zyskałam. Po pierwsze, dostępne są odsłuchy zarówno pojedynczych słów czy zwrotów. Po drugie, do każdego rozdziału dodano interaktywne ćwiczenia. W słowniku znajdziemy takie typy zadań jak:
  • wybieranie prawidłowego obrazka po odsłuchaniu nagrania,
  • wybieranie prawidłowego obrazka po nazwie danego słówka,
  • wybieranie prawidłowego podpisu do obrazka,
  • dopasowanie podpisów do poszczególnych obrazków.


Recenzje #179 - "ELI Vocabulaire illustré français" - przykładowe ćwiczenie - Francuski przy kawie
Na końcu książki możemy zauważyć alfabetyczny indeks wszystkich słówek zawartych w słowniku z odnośnikami, w jakim rozdziale one występują.

Dodatkowo możemy skorzystać z programu ELI LINK APP. Do czego służy ta aplikacja, która jest dużym ułatwieniem w nauce? Po jej zainstalowaniu na telefon czy tablet możemy, robiąc zdjęcie wyrazu, który nas interesuje, odsłuchać jego wymowę. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie dla tradycyjnych książek. Nie musimy odtwarzać płyty czy plików MP3 wystarczy telefon, który teraz mamy praktycznie cały czas przy sobie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz