wtorek, 1 grudnia 2020

Recenzja #175 - "ELI Dictionnaire Illustré"

 

Recenzja #175 - "ELI Dictionnaire Illustré" - okładka słownika - Francuski przy kawie


Z racji tego, że jestem wzrokowcem, to uwielbiam uczyć się nowych słówek poprzez obraz. Dlatego dzisiaj chciałabym Wam przedstawić interaktywny słownik ELI Dictionnaire Illustré od Wydawnictwa ETTOI.


Słownik składa się w głównej mierze z ilustracji do podanych wyrazów. Nie oznacza to, że przeznaczony jest on tylko dla dzieci czy młodzieży. Świetnie sprawdzi się dla dorosłych, gdzie może być uzupełnieniem nauki języka francuskiego. 


Recenzja #175 - "ELI Dictionnaire Illustré" - przykładowe strony 1 - Francuski przy kawieSłownictwo zostało podzielone na 35 tematów

 1. Dom
 2. Kuchnia
 3. Salon i jadalnia
 4. Pokój i łazienka
 5. Rodzina
 6. Codzienne czynności
 7. Ogród
 8. Miasto
 9. Szkoła
 10. Biuro
 11. Restauracja
 12. Hotel
 13. Zawody
 14. Teatr
 15. Muzyka
 16. Czas wolny
 17. Komputer
 18. Telewizja
 19. Zakupy
 20. Sklep odzieżowy
 21. W warzywniaku
 22. Środki transportu
 23. Na dworcu
 24. Na lotnisku
 25. Biuro podróży
 26. Części ciała
 27. W szpitalu
 28. Sporty
 29. Dni, miesiące i pory roku
 30. Las
 31. Na wsi
 32. Świat zwierząt
 33. Zwierzęta morskie
 34. Ochrona środowiska
 35. Gwiazdy i planety
Skoro znamy już zagadnienia, które są zawarte w tej książce, to czas przejść do budowy każdego z rozdziałów. Na początku znajdziemy dwie strony, które zapoznają nas z danym tematem. Następnie znajdujemy dialog na całą stronę, dzięki czemu możemy ćwiczyć poznane słownictwo w codziennych sytuacjach. Gdyby komuś było mało słownictwa, to ostatnia strona z rozdziału zawiera dodatkowe słówka oraz wyrażenia idiomatyczne. 


Recenzja #175 - "ELI Dictionnaire Illustré" - dialog - Francuski przy kawie


Z racji tego, że miałam dostęp do cyfrowej wersji tego słownika, to mogłam bardzo dużo na tym zyskać. Po pierwsze, dostępne są odsłuchy zarówno pojedynczych słów, zwrotów czy nawet całych dialogów. Po drugie, do każdego dialogu dodano interaktywne ćwiczenia, przez co możemy ćwiczyć czy rozumienie ze słuchu czy tekstu czytanego. 

Na ilustracji przedstawiającej okładkę słownika możemy znaleźć napis ELI LINK APP. Do czego służy ta aplikacja, która jest dużym ułatwieniem w nauce? Po jej zainstalowaniu na telefon czy tablet możemy, robiąc zdjęcie wyrazu, który nas interesuje, odsłuchać jego wymowę. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie dla tradycyjnych książek. Nie musimy odtwarzać płyty czy plików MP3 wystarczy telefon, który teraz mamy praktycznie cały czas przy sobie. Recenzja #175 - "ELI Dictionnaire Illustré" - wyrażenia idiomatyczne - Francuski przy kawie


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz