wtorek, 7 lipca 2020

Recenzja #147 - Trouvons les mots !

Recenzja #147 - Trouvons les mots ! - opakowanie gry - Francuski przy kawie


Każda okazja jest dobra, aby nauczyć się bądź powtórzyć sobie podstawowe słownictwo z języka francuskiego. Z pomocą przychodzi nam kolejna już gra językowa pt. Trouvons les mots ! od Wydawnictwa ET TOI.Gra składa się z dziewięciu kostek do gry. Jedna z nich zawiera sześć kategorii słownictwa, a pozostałe to słówka z podanych działów. Dzięki tej grze powtórzymy słownictwo dotyczące:
Z racji tego, że słownictwo jest na poziomie podstawowym, w Trouvons les mots ! można już grać na poziomie językowym A1, czyli tak naprawdę od samego początku przygody z językiem francuskim.


Recenzja #147 - Trouvons les mots ! - przykładowe zawody - Francuski przy kawie


Pierwszym wariantem gry, jaki Wam zaproponuje, jest zapisywanie słów z danej kategorii. Wykonujemy rzut kostką z oznaczonymi tematami słownictwa i w wyznaczonym, przez siebie albo przez prowadzącego grę, czasie zapisujemy jak najwięcej słów z danego działu. W taki typ gry możemy grać samodzielnie jak i w drużynie.

Innym rodzajem gry jest zabawa w brakujące słowo. W tej rozgrywce układamy słówka z jednej kategorii. Następnie jedna osoba (najczęściej jest to prowadzący gry) zabiera jedną kostkę i należy odgadnąć którego wyrazu z danej kategorii brakuje.

Trzeci wariant gry polega na podawaniu nazwy tematycznej przyporządkowanej do wylosowanego wyrazu. Aby uatrakcyjnić grę kategorię słówek możemy podawać w języku francuskim. Przed rozpoczęciem tej gry bardzo ważny jest słowniczek zawarty w instrukcji. Tam znajdziemy zarówno nazwy tematyczne jak również odpowiadające im wyrazy.

Układanie własnych zdań i to w dodatku w języku francuskim sprawia na pewno nieco trudności, ale nie należy się tym zrażać. Wybieramy ilość rzucanych przez nas kostek i po wylosowaniu konkretnych wyrazów staramy się ułożyć zdanie. Taka forma nauki pobudza nas do łączenia poznanych słówek w większe zwroty, zdania, a nawet dłuższe teksty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz