czwartek, 2 lipca 2020

Recenzja #145 - Générateur de questions

Recenzja #145 - Générateur de questions - opakowanie - Francuski przy kawie


Nadeszły wakacje, a z nimi więcej czasu na robienie czynności, na które normalnie nie mamy czasu. Jedną z takich aktywności jest nauka języków obcych. Warto w tym letnim okresie umilić sobie naukę. Naprzeciw wychodzi Wydawnictwo ET TOI proponując nam kolejną grę językową Générateur de questions ułatwiającą przyswajanie wiedzy na temat tworzenia pytań w języku francuskim.


Gra przeznaczona jest dla osób ze znajomością języka francuskiego od poziomu A1 do B1. Oznacza to, że mogą w nią grać zarówno początkujący użytkownicy tego języka obcego jak również średnio zaawansowani.

Générateur de questions uczy nas zadawania pytań z ośmioma najważniejszymi zaimkami pytajnymi takimi jak:
  • Quel ?, Quelle ?, Quels ? oraz Quelles ?;
  • Qui ?;
  • Que ? lub Quoi ?;
  • Où ?;
  • Quand ?,
  • Pourquoi ?;
  • Comment ?;
  • Combien ?.
Tyle, ile jest zaimków pytajnych, tyle mamy w zestawie kostek do gry. Na każdej ze ścianek sześcianu w białym kole jest napisane dany zaimek pytajny, a dookoła niego wyrazy. Wybieramy jeden z nich i układamy pytanie.


Recenzja #145 - Générateur de questions - kostki do gry - Francuski przy kawie


Urozmaiceniem tego wariantu gry jest odpowiadanie na pytanie zadane przez przeciwnika. Pobudza to bardzo do kreatywnego myślenia oraz dzięki wymyślaniu własnych odpowiedzi powtarzamy francuskie słownictwo, które do tej pory poznaliśmy na drodze nauki języka.

Inną formą gry jest wylosowanie jednego zaimka pytajnego, a następnie ułożenie jak najwięcej pytań z podanymi wyrazami w określonym, przez graczy, czasie. Taka gra pozwala nam na powtarzanie utartego schematu tworzenia pytania z konkretnym zaimkiem pytajnym.

A co się stanie, kiedy grę zaczniemy od odpowiedzi? W tym wariancie chodzi o odgadnięcie pytania, które pasuje do podanego zdania. Uczymy się zarówno tworzenia zdań twierdzących oraz pytajnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz