środa, 23 stycznia 2019

Recenzje #84 - Fiszki iM-Words + konkurs

Recenzje #84 - Fiszki iM-Words + konkurs - nagłówek - Francuski przy kawie

Ucząc się języka obcego wybieramy różne metody nauki: uczenie z książek, oglądanie filmów, słuchanie podcastów. Wszystkie z tych sposobów są dobre, ale dzisiaj chcę wam przedstawić jedyne w swoim rodzaju obrazkowe fiszki iM-Words


Recenzje #84 - Fiszki iM-Words + konkurs - rewers karty - Francuski przy kawie przy kawieNa pierwszy rzut oka widzimy obrazki, które są wykonane nieprzypadkowo. Starają się one działać na umysł poprzez skojarzenie z jakąś sytuacją, przedmiotem czy człowiekiem.Składają się z obrazka głównego (kolor czarny) oraz obrazek pomocniczy (kolor szary), który ma za zadanie pomóc nam w skojarzeniu oaz zapamiętaniu danego zwrotu z języka obcego. Oprócz pisowni i wymowy danych wyrazów można uczyć się gramatyki m.in:
  • części mowy (np. przymiotniki są oznaczone kolorem pomarańczowym, zaimki - fioletowym, przysłówek - żółtym, a przyimek - różowym);
  • rodzajniki rzeczowników (rodzaj męski ma kolor czerwony, zaś żeński - niebieski);
  • nieregularność czasowników (czerwona obwódka wokół głównego obrazka; w przypadku regularnie odmieniających się czasowników - na obrazku można zobaczyć dwie strzałki o przeciwnym zwrocie);
Trzeba zaznaczyć, że obrazkowe fiszki dostępne są, na chwilę obecną, Poniżej przestawię Wam, na podstawie informacji od wydawcy, jak wyglądają fiszki.
Wracając do obrazków, które są głównym elementem tego rodzaju fiszek, niektóre z nich zawierają czasami dowcipne i sprzeczne obrazki pomocnicze, które działają na naszą wyobraźnie oraz skojarzenia. Można po tym wnioskować, że włożono wiele pracy z rysunki, aby były one dokładne, wyraźnie, a przede wszystkim czytelne dla każdego z nas.

Wiecie bardzo dobrze, że uwielbiam łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego też idealną metodą jest zagranie z gry. Do zestawu fiszek dołączono pionki i kostkę do gry oraz instrukcję. Do wyboru mamy dwadzieścia gier m.in.: wąż, szachownica, bałwanek, góra czy gwiazdka. W ostatnio wymienioną grę udało mi się zagrać i zobaczcie jaka gwiazdka mi wyszła:


Recenzje #84 - Fiszki iM-Words + konkurs - gra z fiszkami - Francuski przy kawie


W gry podane powyżej możemy grać samemu (chociaż nie jest to zalecane) oraz aż do czterech graczy. Główną zaletą gier z innymi osobami jest ciągła rywalizacja pomiędzy graczami.
Ważnym aspektem, na jaki zwracam również uwagę to wygląd danego produktu. Zostałam mile zaskoczona widząc dużego rozmiaru fiszki jak również fakt, że zostały wykonane z wysokiej jakości papieru, przez co od razu się nie popsują. Wiele razy miałam sytuację, że fiszki były wykonywane z papieru z bloku rysunkowego, przez co ich żywotność była bardzo krótka (przy codziennym korzystaniu). 
Podsumowując, podczas nauki języka obcego bardzo ważnym aspektem jest łączenie nauki słownictwa z gramatyką i to dają nam fiszki iM-Words. Ponadto, dostarczając, wbrew pozorom, wiele informacji do umysłu jednocześnie, urozmaicamy naukę i w związku z tym nie jest ona monotonna oraz jednostajna.

Szesnastego lutego zapraszam Was do Poznania na event promocyjny, gdzie będziecie mogli pograć w wybrane fiszki, wziąć udział w konkursach, wybrać fiszki iM-Words oraz inne nagrody. Razem z wydawcą tej pozycji serdecznie Was zapraszamy.


Recenzje #84 - Fiszki iM-Words + konkurs - opakowanie fiszek iM-Words - Francuski przy kawie


Dla tych, którzy dotrwali do końca recenzji mam konkurs. Do wygrania jest jeden z dwóch Fiszek iM-Words w języku francuskim. Nagrody zostały ufundowane przez firmę iM-Words.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać następujące zadanie:


  Pokaż słówko bądź wyrażenie w języku francuskim za pomocą obrazka (rysunku, zdjęcia), które pomoże w łatwiejszym zapamiętaniu

Podpowiedź: możecie narysować rysunek zgodnie z zasadami iM-Words odnośnie koloru, wyglądu karty, ale najważniejsza jest przede wszystkim wasza kreatywność :)

Na Wasze odpowiedzi czekam w wiadomościach, które możecie wysłać przez formularz kontaktowy do 29.01.2019 r. Zwycięzca zostanie wyłoniony przeze mnie. Ogłoszenie wyników odbędzie się dnia 30.01.2019 r. na końcu tego wpisu. 
Poprzez udział  w moim konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu. Wysyłka książki odbywa się tylko na terenie Polski.
Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie oraz wszystkim życzę powodzenia! :)

Czas na ogłoszenie wyników wygrywają: Halkaileon oraz Beata Owsianna. Gratuluję zwyciężczyniom, a oto ich prace konkursowe:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz