czwartek, 10 sierpnia 2017

Recenzje #16 - "Fiszkoteka.pl" po raz drugi

Recenzje #16 - "Fiszkoteka.pl" po raz drugi - nagłówek - Francuski przy kawie


Przedstawiam Wam po raz kolejny recenzję z platformy https://fiszkoteka.pl/. W pierwszej recenzji prezentowałam Wam ogólny zarys kursów na w/w stronie internetowej, więc dzisiaj postanowiłam przybliżyć Wam trzy najnowsze kursy z języka francuskiego, a są to:
  • 300 najważniejszych określeń po francusku,
  • 500 najważniejszych czasowników po francusku,
  • 1000 najważniejszych rzeczowników po francusku.




Recenzje #16 - "Fiszkoteka.pl" po raz drugi - zrecenzowane kursy - Francuski przy kawie

Uważam, że podane wyżej trzy kursy uzupełniają się nawzajem. Poznajemy czasowniki, rzeczowniki, a pod nazwą 300 najważniejszych określeń po francusku kryją się w większości przymiotniki.


Recenzje #16 - "Fiszkoteka.pl" po raz drugi - fiszki do wydrukowania - Francuski przy kawie


W porównaniu do kursu, który recenzowałam wcześniej zauważyłam, że pojawiło się więcej obrazków przy danych zwrotach. Obrazki występują przy większości słówkach, ale też nie można oczekiwać, że pojawią się one przy wszystkich, bo najzwyczajniej w świecie nie jesteśmy w stanie dopasować żadnego obrazka do trudniejszego rzeczownika czy czasownika. 

Przy odsłuchiwaniu nagrań mp3 byłam bardzo zadowolona z francuskiej lektorki, jednak miałam pewien niedosyt słysząc polskich lektorów z serwisu IVONA. Myślę, że na dłuższą metę słuchanie tego typu nagrań nie jest przyjemną rzeczą.

Recenzje #16 - "Fiszkoteka.pl" po raz drugi - przykładowa lista słówek - Francuski przy kawie

W poprzedniej recenzji pominęłam stronę poszczególnej lekcji, więc teraz zrobię Wam skrót najważniejszych funkcji:
  • ściągnij mp3 - funkcja ta pozwala na pobranie ścieżki dźwiękowej danej lekcji - ponadto daje ona możliwość odsłuchania jej wielokrotnie gdziekolwiek jesteśmy,
  • drukuj - umożliwia drukowanie na trzy sposoby: ściąga (jest to po prostu zwykła lista słówek), fiszki oraz fiszki dwustronne,
  • graj - przycisk pozwalający na grę w memory - dopasowujemy wyraz francuski do jego polskiego odpowiednika,
  • sprawdź się - jest to test wielokrotnego wyboru, w którym wskazujemy odpowiedni francuski wyraz,
  • dodaj do mojego konta.

Recenzje #16 - "Fiszkoteka.pl" po raz drugi - przykładowy test - Francuski przy kawie



Na samym końcu tej recenzji chcę Wam wspomnieć o bardzo przydatnym plug-in do tworzenia fiszek z dowolnej strony internetowej i co najważniejsze w najważniejszych językach obcych, więc nie musi być koniecznie język francuski. Proces tworzenia fiszek przedstawiony został w poniższym filmiku.

Sądzę, że jest to narzędzie ułatwiające naukę języka obcego, zwłaszcza w zaawansowanym stadium nauki. Plug-in pomoże nam w czytanie zagranicznej prasy czy jakichkolwiek artykułów ze stron internetowych. Jedyną wadą jest to, że dodatek ten dostępny jest tylko dla przeglądarki Chrome, co myślę jest utrudnieniem dla użytkowników przeglądarek takich jak: Firefox, Opera itp.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz