środa, 17 czerwca 2020

Recenzje #143 - "Le mots en action"

Recenzje #143 - "Le mots en action" - gra do nauki języka francuskiego - Francuski przy kawie


Na pewnym etapie nauki jakiegokolwiek języka obcego staramy się budować zdania z poznanych już słówek. Nie zawsze jest to łatwy etap, ale zawsze możemy umilić sobie naukę łącząc ją z zabawą. W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam przedstawić grę o nauki języka francuskiego pt. Les mots en action, która pomoże Wam w utrwaleniu poznanego słownictwa. Gra została wydana przez Wydawnictwo ET TOI.Gra składa się z sześciu kostek do gry, na których razem zawartych jest aż 180 słów oraz wyrażeń, dzięki którym możemy budować zdania. Każda z nich ma inny kolor, co odpowiada różnym częściom mowy: 


Recenzje #143 - "Le mots en action" - kostki do gry - Francuski przy kawie


Oprócz kostek do gry w opakowaniu znajdziemy również instrukcję obsługi zarówno w języku polskim jak i francuskim oraz listę słówek podzieloną na poszczególne części mowy. Lista ta zawiera zapis fonetyczny danego wyrazu oraz jego znaczenie. Dodatkowo instrukcje obsługi zawierają różne warianty gry, dzięki czemu nie znudzi nam się ona za szybko. Przykładowo oprócz budowania przypadkowych zdań możemy starać się układać zdania, które razem utworzą nam spójną historię.

Z racji tego, że gra zawiera podstawowe słownictwo świetnie nadaje się już dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z językiem francuskim jak również dla średniozaawansowanych użytkowników, w celu powtórzenia zagadnień leksykalnych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz