niedziela, 12 kwietnia 2020

Recenzje #141 - "Nasz zakochany przewodnik po Francji czyli dyplomatyczna ratatouille"

Recenzje #141 - "Nasz zakochany przewodnik po Francji czyli dyplomatyczne ratatouille" - okładka książki - Francuski przy kawie


Czytając i przeglądając przewodniki po jakimkolwiek kraju czy mieście odnosimy wrażenie, że większość informacji się powtarza i tym samym nie dowiadujemy się czegoś więcej o danym miejscu. Jeśli tak jak ja macie niedosyt po przeczytaniu przewodników, w szczególności o Francji, to chciałabym Was zachęcić do zajrzenia do książki pt. Nasz zakochany przewodnik po Francji czyli dyplomatyczna ratatouille autorstwa Tomasza Orłowskiego wydanej przez Dom Wydawniczy Rebis.


Tomasz Orłowski przez wiele lat zajmował stanowisko ambasadora Polski zarówno we Francji jak i w Monako. Dzięki jego doświadczeniu zawodowemu możemy poznać Francję z innego punktu widzenia - z perspektywy dyplomaty.

Pomimo tego, że w tytule książki zawiera się wyraz przewodnik, nie przypisywałabym jej takiej kategorii. Pierwszy argumentem jest to, że pozycja oprócz opisów miejsc zawiera wiele informacji, które będą gratką dla frankofilów oraz wspomnienia samego Orłowskiego. Taka różnorodność treści pozwala znaleźć każdemu czytelnikowi coś dla siebie. Oprócz rozmaitości faktów mamy też do czynienia z mieszanką kategorii od francuskich regionów po elementy francuskiej kuchni. 

Uzupełnieniem tekstu poszczególnych podrozdziałów są przepiękne fotografie, które pochodzą od różnych autorów. Książka jest świetną pozycją na ten trudny dla nas czas, ponieważ pozwala nam, oczywiście w wyobraźni, przenieść się do francuskiego świata niezwykłych miejsc oraz rzeczy. Na koniec chciałabym Was zaprosić do przeczytania fragmentu książki, który został udostępniony przez Dom Wydawniczy Rebis.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz