poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Recenzje #140 - "Paryski szyk jeszcze raz! Podręcznik stylu"

Recenzje #140 - "Paryski szyk jeszcze raz! Podręcznik stylu" - okładka książki - Francuski przy kawie


Chcecie poczuć się we własnej skórze jak Paryżanka? Pomoże Wam w tym książka autorstwa Ines de la Fressange oraz Sophii Gachet pt. Paryski szyk jeszcze raz! Podręcznik stylu wydanej przez Wydawnictwo Rebis.Jest to uaktuaniona wersja książki o podobnym tytule - Paryski szyk. Tak jak poprzednia wersja stała się bestellerem, uważam, że ta pozycja zyska na popularności. Paryski szyk jeszcze raz to poradnik opatrzony wieloma ilustracjami, które idealnie uzupełniają tekst m.in.: o ubraniach czy polecanych przez autorkę miejscach. Zadbano o każdy szczegół w książce od wyróżnienia podrozdziałów po dodatkowe atrybuty graficzne przy obrazkach. Wszystko to wskazuje na jedno - Paryski szyk może być idealnym prezentem dla młodych kobiet (i nie tylko) poszukujących swojego stylu ubierania.

Książka została podzielona na cztery części: Ubieraj się jak Paryżanka, Paryżanka w każdym calu, Dom Paryżanki oraz Tylko w Paryżu. W każdym rozdziale znajdziemy adresy sklepów, restauracji muzeów, hoteli, miejsc, które możemy zwiedzać z dziećmi jak również adresy internetowe, dzięki którym bez problemu zrobimy zakupy w każdym miejscu na Ziemi jak przystało na prawdziwą Paryżankę. 

Poniżej przedstawiam Wam listę pytań, na które znajdziecie odpowiedź w tym poradniku:
  • jakie popełniamy modowe błędy?
  • jak powinnyśmy robić przemyślane zakupy?
  • jakie popełniamy urodowe faux pas?
  • co możemy podarować na prezent, by kojarzył się z Francją?
  • co możemy zwiedzić w Paryżu razem z dziećmi?
Dużym atutem tej książki jest połączenie wielu dziedzin z naszego życia w jedną pozycję. Chodzi tutaj o to, że na wzór Paryżanki nie składa się wyłącznie moda, ale również uroda, jej wnętrze, w którym mieszka jak również miejsca, które odwiedza. Cieszę się, że nie jest to poradnik czysto modowy, ponieważ każdy z nas znajdzie w nim coś dla siebie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz