poniedziałek, 22 lipca 2019

"Français Présent 49/2019"

"Français Présent 49/2019" - okładka czasopisma - Francuski przy kawie


Wakacje to czas podróży, odkrywania nowych miejsc czy poznawania ludzi. Dlaczego by nie zabrać ze sobą najnowszego numeru Français Présent? W dzisiejszym wpisie pokażę Wam co w nim ciekawego znajdziemy. Dla osób chcących pozwiedzać nieznane miejsca we Francji, wolne od turystów, polecam przeczytać artykuł o 10 miejscach koniecznych do zobaczenia na odludziu. W drugim tekście możemy przenieść się do Prowansji i jej zapachów. Poznacie walory medyczne i kulinarne roślin, które tam się uprawia.

Czy są wśród czytelników osoby wierzące w magię, czary? Jeśli tak to kolejny artykuł jest dla Was. Przedstawia on opis sztuk wróżbiarskich oraz zjawisko jasnowidzenia we Francji.

Na pewno są wśród Was osoby, które chciałyby zacząć uprawiać jakiś sport w te wakacje. Nie wiecie jaki? Z pomocą przychodzi nam wywiad o pole dance. Chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o nim? Odsyłam Was do czasopisma.


"Français Présent 49/2019" - przykładowy artykuł - Francuski przy kawie


Nie zapomniano również o osobach, które chcą w wakacje poprawić swoje umiejętności językowe z francuskiego. W pierwszym artykule znajdziemy wyjaśnienie tworzenia liczby mnogiej razem z dwoma ćwiczeniami. Drugi artykuł jest przydatny w życiu codziennym. Zawarte są w nim dialogi ze spa czy u fryzjera.

Ostatnim artykułem jest wspomnienie malarza Paula Cézanne'a. Dowiemy się niektórych informacji z jego życia oraz zobaczymy porównanie jego obrazów z fotografiami tych samych miejsc.Nie zapominajcie o teście ze znajomości danego numeru, tym razem występuje on w wersji elektronicznej. Jest to duży plus, bo każdy z Was może go rozwiązać nie mając gazety, przy okazji poszerzając swoją wiedzę z języka francuskiego. Polecam również zajrzeć do arkusza ćwiczeń, oraz alfabetycznej listy słówek, które zostały przetłumaczone w czasopiśmie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz