środa, 5 grudnia 2018

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy - nagłówek - Francuski przy kawie


Adwent już się rozpoczął, dlatego mam dla Was kalendarze adwentowe. Będzie ich kilka, więc każdy znajdzie coś dla siebie, ale najpierw zacznijmy od definicji kalendarza adwentowego - oczywiście po francusku.


Kalendarz - adwentowy - Co to jest kalendarz adwentowy? - Francuski przy kawie


Na początku pojawią się kalendarze czarno-białe, które możecie wydrukować. Każdego dnia obok obrazków możecie pisać słówko francuskie oraz polskie. Można to również robić z dziećmi - dzieci pokolorują dany obrazek, a wy, osoby uczące się francuskiego, podpisujecie go. Wspólna zabawa do świąt Bożego Narodzenia gwarantowana. Pod koniec tego typu kalendarza znajdziecie wzór, gdzie będziecie mogli wpisać samodzielnie słówka, które Wam się żywnie podobają (przecież niekoniecznie musicie zamieszczać świąteczne słownictwo, ale również to, którego chcecie się nauczyć bądź powtórzyć). 


Kalendarz adwentowy 1 - Francuski przy kawieKalendarz adwentowy 2 - Francuski przy kawie


Kalendarz adwentowy 3 - Francuski przy kawieKalendarz adwentowy 4 - Francuski przy kawie


Kalendarz adwentowy 5 - Francuski przy kawie


Alternatywą dla papierowych kalendarzy adwentowych są ich odpowiedniki ale w wersji interaktywnej. Pierwszy z nich przybliży Wam słownictwo dotyczące świąt, natomiast drugi sprawdzi Waszą wiedzę.Oczywiście nie musicie robić wszystkich kalendarzy w jeden rok - warto wybrać jeden (najlepszy Waszym zdaniem) i nad nim intensywnie pracować.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz