czwartek, 15 kwietnia 2021

Recenzje #194 - "20000 lieues sous les mers"

 

Recenzje #194 - "20000 lieues sous les mers" - okładka książki - Francuski przy kawie


Niektórzy z Was znają książki Juliusza Verne'a. Jedną z nich jest 20000 mil podmorskiej żeglugi. W dzisiejszej recenzji chciałabym Wam pokazać, że języka francuskiego możemy się również uczyć czytając w oryginale znane nam pozycje książkowe. Taką możliwość daje nam Wydawnictwo ET TOI poprzez wydanie 20000 lieues sous les mers

Zanim rozpoczniemy czytanie książki, zauważamy obrazek, który zapoznaje nas z głównymi bohaterami, a po nim występuje parę zadań wprowadzających nas w historię.


Jeśli chodzi o układ poszczególnych rozdziałów to jest on bardzo przejrzysty. Na dole każdej ze stron znajdziemy tłumaczenie poszczególnych słówek, ale jest to objaśnienie tylko w języku francuskim. Myślę, że jest to dobry sposób na naukę dodatkowych wyrazów. Ponadto, każdy rozdział książki został nagrany w formie audio i możemy je pobrać ze strony internetowej bądź za pomocą aplikacji. 


Każdy rozdział zawiera ćwiczenia zarówno przed jak i po jego przeczytaniu. Autor skonstruował zadania z takich kategorii jak:
  • Gramatyka,
  • Słownictwo,
  • Tworzenie tekstu mówionego,
  • Tworzenie tekstu pisanego.

Jeśli chodzi o typ zadań, to są one różnorodne m.in.:
  • krzyżówka,
  • ułożenie zdań w odpowiedniej kolejności,
  • wybieranie odpowiedzi,
  • uzupełnianie tekstu podanymi wyrazami,
  • zadania typu prawda czy fałsz?.

Recenzje #194 - "20000 lieues sous les mers" - przykładowe ćwiczenia - Francuski przy kawie


Kolejną zaletą tej pozycji jest to, że autor pomyślał o odpowiedziach do wszystkich ćwiczeń zawartych w książce, dzięki czemu możemy z tą pozycją sami pracować. Odpowiedzi można znaleźć na stronie wydawnictwa ET TOI z zakładce DO POBRANIA. 


Po zamieszczonym tekście książki znajdziemy trzy dodatki. Pierwszym z nich są informacje o samym autorze, czyli o Juliuszu Verne oraz o tzw. francuskich terytoriach zależnych. Drugim dodatkiem są zadania powtórkowe dotyczące całej treści książki. Natomiast trzeci z nich jest spisem zagadnień zarówno gramatycznych jak i leksykalnych. Poniżej zamieszczę wam przykładowe tematy, które są objęte ćwiczeniami w książce:


Słownictwo:

Gramatyka:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz