sobota, 28 marca 2020

Recenzje #138 - "Léo et Théo 1"

Recenzje #138 - "Léo et Théo 1" - okładki podręcznika oraz zeszytu ćwiczeń - Francuski przy kawie

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować podręcznik do nauki języka francuskiego dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat pt. Léo et Théo 1 autorstwa Marii Angeli Apicelli oraz Dominique Guillemant, której dystrybutorem w Polsce jest Wydawnictwo ELI.
Na początek przedstawię Wam listę zagadnień leksykalnych, które są poruszane w tym podręczniku:

Recenzje #138 - "Léo et Théo 1" - przykładowe strony 1 - Francuski przy kawie


Po sześciu rozdziałach zawarte są ćwiczenia przygotowujące do egzaminu DELF PRIM A1.1. Do zeszytu ćwiczeń dołączona jest płyta CD z nagraniami. Dodatkowo, możemy pobrać książkę we wersji elektronicznej ze strony internetowej wydawnictwa za pomocą kodu znajdującego się na wewnętrznej stronie okładki.

W każdym rozdziale podręcznika znajdziemy stronę z instrukcją zrobienia jednej rzeczy DIY, czyli samemu. Jest to świetna zabawa dla rodziców i dzieci, pozwalająca spędzić czas razem oraz nauczyć się wspólnie paru francuskich słówek.


 Recenzje #138 - "Léo et Théo 1" - przykładowe strony 2 - Francuski przy kawie

Na końcu książki znajdziemy również projekty do zrobienia samemu z okazji różnych świąt: Bożego Narodzenia, Karnawału i Wielkanocy oraz tekst teatrzyku o kolorach, który dzieci mogą przedstawić na koniec roku albo półrocza przed rodzicami czy całą szkołą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz