środa, 28 listopada 2018

Czytelnicy pytają #1e - Ulubione filmy czytelników (i nie tylko) "Imię"

Czytelnicy pytają #1e - Ulubione filmy czytelników (i nie tylko) "Imię" - plakat filmu pt. "Imię" - Francuski przy kawie


Czy wybór imienia dla przyszłego dziecka jest trudnym wyborem? Myślę, że rodzice mogą się zgodzić ze mną. Dzisiaj opowiem Wam o filmie pt. Imię, który polecił mi jeden z czytelników. 


Czytelnicy pytają #1e - Ulubione filmy czytelników (i nie tylko) "Imię"  - kadr z filmu  1 "Imię" - Francuski przy kawie


Reżyseria: Alexandre de La Patellière, Matthieu Delaporte
Data premiery: 25 kwietnia 2012 roku (na świecie)
Gatunek: komedia
Produkcja: Francja, Belgia

Czytelnicy pytają #1e - Ulubione filmy czytelników (i nie tylko) "Imię"  - kadr z filmu 2 "Imię" - Francuski przy kawie

Cały film oparty jest na jednym wieczorze, a konkretnie kolacji grupy przyjaciół. Podczas niej dowiadują się imienia przyszłego dziecka jednego z głównych bohaterów. Niestety nie podoba się to pozostałym osobom. Niestety ta rozmowa pociąga za sobą skutki, które mogą być nie do naprawienia. W wyniku tej sytuacji przyjaciele przechodzą z tematu do tematu odkrywając sekrety innych osób.

Czytelnicy pytają #1e - Ulubione filmy czytelników (i nie tylko) "Imię"  - kadr z filmu 3 "Imię" - Francuski przy kawie

Jak wszyscy wiecie francuski humor jest specyficzny, tak jak każdy humor w danym kraju. Nie powiem, momentami pomimo, że jest to komedia nie zrozumiałam jej. Sądzę, że film ten to pomieszanie gatunków, ponieważ mamy elementy dramatu. Podczas rozmowy razem z głównymi bohaterami odkrywamy ich wady, a przede wszystkim tego, że nie akceptują siebie takimi jakimi są.

Czytelnicy pytają #1e - Ulubione filmy czytelników (i nie tylko) "Imię"  - kadr z filmu 4 "Imię" - Francuski przy kawie

Plusem filmu jest skromna scenografia. Akcja dzieje się w mieszkaniu oraz podczas jednego wieczoru. Mamy skumulowany zarówno czas ja i miejsc akcji. Pozwala nam to na dokładniejsze pochylenie się nad problemem między relacjami międzyludzkimi. Poniżej przedstawiam Wam zarówno zwiastun jak i urywki filmu, które mam nadzieję zachęcą Was do obejrzenia tego filmu. Natomiast po obejrzeniu filmu zachęcam Was do zrobienia ćwiczeń, które zamieszczam na końcu wpisu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz