poniedziałek, 6 września 2021

Recenzje #212 - "Religia dla ateistów"

Recenzje #212 - "Religia dla ateistów" - okładka książki - Francuski przy kawie


Dzisiaj chciałabym Wam polecić już ostatnią książkę Alaina de Bottona pt. Religia dla ateistów wydaną przez Wydawnictwo Czuły Barbarzyńca.


Sam autor jest niewierzącym w żadną z religii, dlatego w obiektywny sposób pokazuje nam różne aspekty z poszczególnych wyznań. Ponadto, pomaga właśnie ateistom takim jak on sam, odkryć co mogą zaczerpnąć do własnego życia z aspektu religijnego. Głównymi religiami, które są poruszane w tej książce to: chrześcijaństwo, judaizm oraz buddyzm. Nie są to wszystkie wyznania, ale mogę śmiało stwierdzić, że jeśli autor wziąłby pod uwagę wszystkie religie, to jego dzieło musiałoby powstać w kilku tomach. 

Alain Botton patrzy w kwestiach religijnych pod różnymi aspektami od systemów edukacji, sztuki, gmachów architektonicznych po instytucje, które mają wpływ na nasze codzienne życie. 

Dopełnieniem książki są czarno-białe ilustracje pokazujące budynki, zdjęcia elementów religijnych oraz dzieła sztuki, o których autor wspomina w swoich tekstach. Bardzo żałuję, że nie są one wydrukowane w kolorze, bo to dodałoby pozycji kwintesencji oraz uroku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz