środa, 10 sierpnia 2016

Recenzje #8 - "100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić"

Recenzje #8 - "100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić" - okładka książki pt."100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić" - Francuski przy kawie


Dzisiaj chciałabym Wam polecić pozycję literacką na lato, w sam raz do poczytania. Jest to książka pt.100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić autorstwa Marcii DeSanctis Wydawnictwa Literackiego.Książka jest dosyć obszerna, ponieważ opisuje aż 100 różnych miejsc oraz pomysłów, które można zwiedzić bądź zrobić będąc we Francji. Po otworzeniu książki znajdziecie mapę Francji, a na niej zaznaczone poszczególne miejsca znajdujących się w książce i odpowiadającym im numerom.

Recenzje #8 - "100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić" - mapa Francji - Francuski przy kawie


Mogę śmiało powiedzieć, że ta pozycja literacka jest innowacyjnym przewodnikiem z wieloma radami, które pomogą Wam przetrwać podróż po Francji. 

Wypiszę Wam teraz miejsca, które uważam za godne uwagi:
  • Rozdział 9. PRZEWODNIK ŁAKOMCZUCHA - ulubione restauracje, cukiernie i herbaciarnie we Francji),
  • Rozdział 14. ZASKAKUJĄCY WIDOK - miejsca, z których warto oglądać Wieżę Eiffla),
  • Rozdział 15. UDANE ZAKUPY - gdzie kupować w Paryżu?,
  • Rozdział 23. SEKRETY PARYŻA - niezwykłe muzea w Paryżu,
  • Rozdział 35. KRAINA ZIELENI - przykłady najwspanialszych ogrodów we Francji,
  • Rozdział 48. NIGDY NIE JESTEŚ ZA STARA - czyli intensywne kursy francuskiego,
  • Rozdział 94. LES PLUS BEAUX VILLAGES - 157 najpiękniejszych miejscowości we Francji.
Pomimo dużej zawartości książkę przeczytałam w dwa dni. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Sprzyja temu odpowiednia czcionka. Dodatkowo do głównych informacji wplecione są ciekawe cytaty, tytuły książek, piosenek jak również i filmów.
Zaletą, jaką zauważyłam to oznaczenie stron. Zamieszczona ona jest nietypowo na środku krawędzi kartki. Oprócz numeru strony mamy informację o nazwie miejsca,  jakiego rozdział dotyczy.


Recenzje #8 - "100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić" - cytat - Francuski przy kawie


Kolejną zaletą są obrazki, które pomagają zilustrować dane miejsce bądź rzecz. Szkoda tylko, że ilustracje nie są kolorowe. W rozdziale 19. oraz 20. znajdziecie zestawienie poleconych przez autorkę książki obrazów lub rzeźb, które warto zobaczyć w Luwrze oraz Muzeum d'Orsay.


Recenzje #8 - "100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić" - przykładowe strony - Francuski przy kawie


Ciekawą rzeczą, jaką odnajdziecie w bibliografii jest spis ciekawych linków. Również na końcu książki znajdziecie wykaz najważniejszych nazwisk występujących w tekście oraz wykaz miast, miejsc i innych atrakcji. Ponadto zamieszczam Wam fragment książki. Warto go przeczytać, by zobaczyć jak wygląda ona od środka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz